Omron CPM1 Plc fişi

Başlatan Salih, 24 Mart 2009, 16:03:19

Salih

Resimde görülen omron CPM1 plc yi programlamak için kablo yapacağım. Fakat yeni aldığım plc'nin üzerindeki sokete uygun fiş bulamadım. Satın alabileceğim bir yer varmı.

fractal

bu prepheral mi ndedir öyle bağlantı kablosu var.eğer resimde görülen db9  com port pinli gibi bişeyse onun nette bağlantı kablosu vardı 1 yıl önce yapıp denedim.yanlız şöyle birşey var piyasa bu plc lerden iki türlü var birisi tawvan malı prephral bağlanılıyodu diğeri orjinal omron ..ama o prephral bağlantı konnektörü biraz zor bulunur...
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

Salih

Soketin içinde D20 yazıyor. Zaten kendiside 20 pinli erkek soket. Normal DB9 fişlerden küçük. Bağlantı şeması var. Fakat fişi bulamadığımızdan kabloyu yapamıyoruz.

myarbay

değerli arkadaşım senin o plc yi programlaman için lazım olan tekşey CIF01 modulü o modul olmadan programlayamazsın..

olaygelsin

Salih

Alıntı yapılan: "myarbay"değerli arkadaşım senin o plc yi programlaman için lazım olan tekşey CIF01 modulü o modul olmadan programlayamazsın..

olaygelsin

Eskiden CQM modelleri için kendim kablo yapmıştım. Yeni modellerde durum değişmiş demekki.