Basın Sensör Entegresi (leri) ve Basınç Sensör Devresi (leri)

Başlatan rewenger, 13 Nisan 2010, 15:03:20

rewenger

merhaba
bana acil basınç sensör entegresi ve basınç sensör devresi açık kapalı şemasi lzm elinde olan veya kaynağı olan verebilirse cok mutlu olurum

her yerde aradim ama bi türlü sonuca ulaşamadım  :'(eminimki buforumda bulacağım

Analyzer

Selam,

Basınç sensör entegresi derken, MPX serisi var piyasada bulunan. Size aralık olarak kaç barlık sensör gerekiyor? Eğer endüstriyel bir sensör isterseniz Honeywell'ler var ancak MPX ler kadar fiyatları düşük değiller.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

rewenger

yorum için cok saol,

Ben lise 3 elektronik bölümü öğrencisiyim ve dönem ödevi olarak basınç sensör entegresi (leri) ve 3 tane Basınç Sensör Devresi Açık kapalı şemasi lzm henüz Bar lari işlemediğimiz için bişi diyemicem hoca sadece basınç sensör entegresi (adi,Tanımı,ayakları vb. özelliklerini istedi)

Analyzer

Selam,

İki mesajın arası sadece 26 dakika. Hazır kıta beklemiyor ki forumdaki arkadaşlarımız? Neyse.. Size gerekli olan MPX serisi, ödev olarak kullanacağınız için sanıyorum 0-2 bar aralığı yeterli gelecek. Karaköyde 0-200 kPa olarak sorarsan bulabilirsiniz. MPX200A malzeme ismi. Yaklaşık fiyat 15-18 eu arası.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

rewenger

yorum için tekrar saol
acil lazım olduğu icin acele ediyorum ben demek istediğimi anlatamadım galiba
benim aradığım;
Basınç Sensör entegresi (tanımı özellikleri ayakları vb. özellikleri yani entegre lazım değil şekli görünüşü fln lzm bana çalısma prensibi fln tekrar teşekkürler)

JKramer

Aradıklarınızı ürünün "kataloğunda" bulabilirsiniz. Kataloglar için http://www.datasheetcatalog.com/ adresinden faydalanabilirsiniz.

rewenger

yardimin için saol ama girdiğim siteden hiç birşey anlamadım ing zayıf saten :S

hasangurlek

Alıntı yapılan: rewenger - 13 Nisan 2010, 15:45:56
hoca sadece basınç sensör entegresi (adi,Tanımı,ayakları vb. özelliklerini istedi)

Hocalarımızdamı bir tuhaflık var ? Yoksa onların arkasınamı sığınılıyor ?

Daha bir kaç gün önce bir arkadaş usb ile ilgili bir konuda yardım istediğinde hoca ile ilgili yorumu dikkatimi çekmişti. Şimdi ise olmayan bir şeyin özellikleri hakkında hoca tarafından bilgi istendiği söyleniyor, ilginç ki ilginç !

Özellikleri istenen parça "Basınç Sensörü" müdür, yoksa "Elektronik Basınç Sensörü"nün çıkışını yorumlayabilecek bir çipmidir ?

"Basınç Sensörü" ise hangi tür basınç ölçecek ? Sıvımı, Atmosfermi ? Sıvı ise bu sıvı gıda ürünümü ? yani yalıtım gereklimi ? vs. vs. 

Çip ise çözünürlüğü, çevrim hızı vs. vs. ne olacak ?
http://www.cyber-warrior.org, Although they like whiteness, sometimes twilight is required...  Hala evlilermi bilinmez ama kesinlikle artık uygun değiller !!!

mustafacan

Alıntı yapılan: hasangurlek - 13 Nisan 2010, 19:19:39
Alıntı yapılan: rewenger - 13 Nisan 2010, 15:45:56
hoca sadece basınç sensör entegresi (adi,Tanımı,ayakları vb. özelliklerini istedi)

Hocalarımızdamı bir tuhaflık var ? Yoksa onların arkasınamı sığınılıyor ?

Daha bir kaç gün önce bir arkadaş usb ile ilgili bir konuda yardım istediğinde hoca ile ilgili yorumu dikkatimi çekmişti. Şimdi ise olmayan bir şeyin özellikleri hakkında hoca tarafından bilgi istendiği söyleniyor, ilginç ki ilginç !

Özellikleri istenen parça "Basınç Sensörü" müdür, yoksa "Elektronik Basınç Sensörü"nün çıkışını yorumlayabilecek bir çipmidir ?

"Basınç Sensörü" ise hangi tür basınç ölçecek ? Sıvımı, Atmosfermi ? Sıvı ise bu sıvı gıda ürünümü ? yani yalıtım gereklimi ? vs. vs. 

Çip ise çözünürlüğü, çevrim hızı vs. vs. ne olacak ?

çip olsun çamurdan olsun.
aslında benimde böyle bir elektronik hava basınç sensörüne ihtiyacım var. 60 litrelik bir lpg tankına buzdolaı motoru ile hava basıp kompresör olarak kullanıyorum. 9 bara kadarda basıyor. ama elekronik hastası olarak  basıncı dijital göstersin hatta kontrol edeyim istiyorum. sensörü bulursak gerisini pic amcam yapar
varsa böle bir sensör beri gelsin.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

hasangurlek

Alıntı yapılan: mustafacan - 13 Nisan 2010, 23:18:09
aslında benimde böyle bir elektronik hava basınç sensörüne ihtiyacım var. varsa böle bir sensör beri gelsin.

Basınçtan akışa, viskoziteden ısıya, vibrasyondan harekete envai çeşidi var :)

http://www.directindustry.com/
http://www.cyber-warrior.org, Although they like whiteness, sometimes twilight is required...  Hala evlilermi bilinmez ama kesinlikle artık uygun değiller !!!

rewenger

entegreyi hallettim3  basnç sensör devresi  kapalı acık semasi lzm simdide