Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

LPC1768 ARM CORTEX M3

Başlatan ahmet2004, 15 Mayıs 2010, 00:22:01

Erhan YILMAZ

Kit alan arkadaşlar fikir beyan ederlerse iyi olur. Bence güzel bir teklif kiti alan arkadaşlardan her biri bir modülü tanıtsa bir uygulama gerçekleştirirse 1-2 arkadaşımızda ide kullanımı, proje oluşturmayı derleme işlemlerini anlatırsa zaten kitap oluşturulacak doküman hazırlanır.Aramızda arm ile uğraşan arkadaşlarda mevcut fazla zorluk çekileceğini sanmıyorum.Ben bu uygulamada yer almak isterim. Üniversiteler açılmadan başlarsak vize dönemleri yaklaşmadan bu işi bitiririz gibi.Diğer çalışan veya okuyan arkadaşlarımızda fikirlerini bildirirlerse bi sonuca bağlarız bu işi.

ErsinErce

Kitleri aldıktan sonra bu tarz uygulamaya gireceğiz ama bunu yapacağımızın garantisini vermemizi istiyorlar sadece ;)

fatihinanc

Evet ben de aynen böyle düşünmüştüm.herkes ciddi olarak bu işe bir veya iki haftasını sarfetse ortaya güzel birşey çıkar gibi.
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

Erhan YILMAZ

Bu arada bahsettikleri semineri kitler elimize geçtikten sonramı verecekler? Bahsedilen kitap oluşursa kitabın hakları ne olacak kitap rahat rahat internette gezebilecek mi? Daha önce böyle çalışmaları oduğundan bahsedilmiş bu çalışmadan oluşan kitaba internette hiç rastlamadım kitabın telif dağıtım v.s haklarını kendilerine mi saklıyorlar.

ErsinErce

Gerçekleştirebilecekleri şeylerden bahsetti kesin olarak konuşamadığım için detaylara inmedim ama aramızda anlaşabilirsek konuları derinleştirebiliriz. Hatta istanbulda oturan arkadaşlarla birleşebilirsek birgün arrow a giderek yerinde de konuşma imkanımız olur ve çoğu şeyi kesinleştirmiş oluruz.

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: cynetron - 02 Eylül 2010, 19:19:35
Gerçekleştirebilecekleri şeylerden bahsetti kesin olarak konuşamadığım için detaylara inmedim ama aramızda anlaşabilirsek konuları derinleştirebiliriz. Hatta istanbulda oturan arkadaşlarla birleşebilirsek birgün arrow a giderek yerinde de konuşma imkanımız olur ve çoğu şeyi kesinleştirmiş oluruz.
Daha iyi sonuçlar alabilmek için bahsettiğiniz gibi gelme imkanı olan arkadaşlar bir araya gelip görüşmeye gidebiliriz.

teknikelektronikci

Ben kiti farnell üzerinden siparis ettim ancak stokalrda yok stolara gelince kit gelecek insallah bu arada picproje siparisi ne durumda ?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

ErsinErce

Kitler bayramdan sonra elimizde olucak büyük ihtimal, bugün çıkacak karara göre fiyat ve organizasyonlar da belli olucak.

ErsinErce

Kaynak oluşturulmasına kitler geldikten başlanılacak

Yapılacak anlaşmada tarafların istekleri ve sundukları;

Arrow'un istedikleri;
- Alınacak ürün için türkçe kaynak oluşturulması

Arrow'dun sundukları;
- Ürün için ekstra indirime uğraşılması
- Ürün için eğitim ve ya seminer sağlanması
- Kaynakta destek verenlerin isimlerinin belirtilmesi
- Çeşitli hediyeler...

Uygulamaya destek verecekler;
- FxDev
- fatihinanc
- tamirci_erhan
- cynetron

Listenin Son Hali;
- 1 ahmet2004
- 1 Brsmnc
- 1 katana
- 1 cynetron
- 1 fahri
- 1 FxDev
- 1 computerboy
- 1 sdonmez
- 1 JKramer
- 1 M_B
- 2 mufitsozen
- 1 muuzoo
- 2 fatihinanc
- 1 tamirci_erhan
- 1 Ziya
- 1 ferdem
- 1 Sepiroth
- 1 muat
- 1 tuggy

Toplam 19+2

ahmet2004

Ek masraflar çıkmasın yeterli.Ucuz olsun herkes alsın mantığı.Bütün arkadaşlarımız kitleri alıp kullansınlar.

Böylece daha fazla şeyler öğrenebiliriz.

Kitap hiç sorun değil ucuz kit alsın arkadaşlarım yeterli döküman hazırlamada bende varım.

fatihinanc

Bakalım yarın tekrar aranır, son durum belli olur heralde.bu konuştuklarımız yarın telefonda kesinleşir diye ümit ediyorum. Üstadlar arm için temel birimlerin(adc,uart,spi,usb...) haricinde ne gibi konular ele alınabilir?
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

Elektroemre

Selamlar,

Konuyu çok geç farkettim, başlığı baştan sona okudum bende ARM'a bir yerden başlamak istiyorum.
Bir adet kesin olarak almak istiyorum. Ancak stok sayısı aşılmış, adımı yedek listesine yazarsanız sevinirim.

Saygılar...

ErsinErce

Bu tarz bir board fikrini bende düşünüyordum Fırat hocam elimde bir kart çizimi var sonrasında piyasada bulunan ILI9325 chipsetli TFT ekranlı, SD Kart, Ethernet, CAN, RS485/422, uygulanabilecek bir kart çizip burdan yayınlamayı planlıyordum. Umarım sorunsuz bir şekilde bunları gerçekleştirebiliriz  :)

Sepiroth

tekrar selamlar, bahsi gecen uygulama icin her turlu destegi verebilirim:) Hatta eger 1768 benim kullandigim RTOSu destekliyorsa bunun hakkinda da yardimci olabilirim.
Either you feel it, or not...

muuzoo

Ben de uygulama konusunda destek verebilirim. Uygulama yapacak arkadaşlar arasında bir iş bölümü yaparsak oldukça güzel sonuçlara imza atabiliriz. Bu sayede kitin belki de tüm yeteneklerini ortaya çıkarmış oluruz.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...