Bizim Ufo F241-A :)

Başlatan muhittin_kaplan, 04 Temmuz 2010, 13:04:10

KaraBekir

Kontrol kısmında Microsoft 'un Kinect adlı özel kamerası kullanılıyor. İncelediğim benzer çalışmalardan söyleyebilirimki, Kinect ile bu tür işler gerçekleştirmek çok zor değil (zorluk göreceli bir kavramdır).

Her ne kadar bu konuda daha somut adım atmasamda, quadrocopter yapmakta hevesliyim.

muhittin_kaplan

teknikelektronikci

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

bymrz

muhittin hocam, bu aşamaya kadar gelebildiyseniz, tebrikler size... devamı da zaten gelir inşallah...

muhittin_kaplan

Evet Hocam. Benimki Ama Motorlar İstediğim Gibi Değil. Ayrıca Elimde Pervanede kalmadı.

teknikelektronikci

elinize saglik cok güzel harika
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

ErsinErce

yusuffyk

gerçekten ilginç projeler bunlar tebrikler
http://yusuffyk.com  ||  http://www.youtube.com/yusuffyk

ErsinErce

ArGeMaNiA

İnsanlık adına korkunç buldum.
Oyuncak falan olsa çok şirin olurdu.
Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.

Andromeda

Koltuk falan koysa sonra kediye pilot gözlüğü takıp 3-4 mt uçursa anlarız da ......
hani maymunu ,kediyi uzaya gönderiyorlar ya   onun gibi ....
bu biraz sıyırmış galiba.. :)
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

bymrz

teknolojinin hayvanların eline geçmesi iyi olmuyor... (uçan şeyden bahsetmiyorum, uçurandan bahsediyorum!...)

F.T

katılıyorum.canilikten başka bişi değil.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

ErsinErce

Makalesini okumadınız galiba?
Kediye araba çarpmış ve ölmüş, adam da kedisini çok sevdiğinden doldurtup evinde biblo gibi kullanmak yerine bu tarz bir çalışma için kasa niyetine kullanmış.
"Kuşları çok severdi artık onları daha rahat kovalayabilecek" esprisini de yapmış.
Bizde hayvan doldurma gibi bir kültür pek olmadığından garip gelebilir ama adamın bu tarz birşey yapma nedeni de hak verilir cinsten.
Tartışma amaçlı paylaşmadım bu makaleyi, yargılamayan yorumlar gelirse daha iyi olur diye düşünüyorum.

erhanmete

Alıntı yapılan: ErsinErce - 07 Haziran 2012, 17:08:13
Makalesini okumadınız galiba?
Kediye araba çarpmış ve ölmüş, adam da kedisini çok sevdiğinden doldurtup evinde biblo gibi kullanmak yerine bu tarz bir çalışma için kasa niyetine kullanmış.
"Kuşları çok severdi artık onları daha rahat kovalayabilecek" esprisini de yapmış.
Bizde hayvan doldurma gibi bir kültür pek olmadığından garip gelebilir ama adamın bu tarz birşey yapma nedeni de hak verilir cinsten.
Tartışma amaçlı paylaşmadım bu makaleyi, yargılamayan yorumlar gelirse daha iyi olur diye düşünüyorum.

katılıyorum, türkiye de çok iyi yapılamıyor bu iş.(doldurma işi) kedi çok iyi doldurulmuş.
böyle çalışan bir yer bulsam 250 kiloluk bir azılı dolturtup ofise koyucam.