armda port maskeleme?

Başlatan satilla, 24 Mayıs 2011, 22:21:31

satilla

PINSEL0|=(0x01<<12);

bu şekilde 0x01'i 12 defa sola kaydırmış olmuyormuyum sonrada or ile lojik çarpma yapmış oluyorum
ancak isiste denemelerimde 9'a kadar sorun çıkmıyor sonrasında tık yok
ayrıca pinsel1'de hiç bir değişme göremedim

NaMcHo

0x0001<<12  şeklinde deneyin veya 1<<12 yazıncada düzgün çalışması gerekiyo
0x01 = 0b0000 0001 8bitten oluşuyor 7.kaydırmada değeriniz 0b1000 0000 haline gelir 8den sonra 0b0000 0000 olur.

satilla

hocam p0.9 high oluyor daha ileri gitmiyor :S

The Gariban

Merhaba
Yine ben  ;D Bişey soracağım sizin ARM ye  giriş kaydınız yokmu?
http://www.arm.com/index.php#
Çünkü hem bu tip soruların cevabını bulabilirsiniz hemde sayfalarca bilgiye ulaşırsınız.Çünkü ben Wikipedia da ARM ile ilgili süperbir pdf ye tıkladım indirmek için ARM "Hoop hemşerim önce bi tanışalım bi kayıt ol falan dedi  :P

O yüzden kaydınız yoksa bence  sağ üstteki "Register" butonuna tıklayın."Where is the Register Button ?" Here is the multimetter  ;D                       

satilla

üye oldum ama hala istedigim bite maskeleme yapamıyorum :D where is the multimeter?

CLR

Alıntı yapılan: sinansinan09 - 25 Mayıs 2011, 18:22:37
üye oldum ama hala istedigim bite maskeleme yapamıyorum :D where is the multimeter?

Merhaba,

Proteus oyuncak, onu neden referans alıyorsun mi? Keil kullanıyorsan debugger'ı kullan, development boardun varsa board üzerinde led vs ile kontrol et, j-link'in varsa jtag veya swd ile registeri kontrol edebilirsin.

Knowledge and Experience are Power

satilla

elimde olan tek şey keil ondanda asm kodlarını anlamadım
sanırım portların durumunu gösteren bir yeride yok sadece durum modları,merkezi reg,cpsr,spsr var

eger yazdıgım şekilde doğruysa bu konuyu kapatalım :)

yamak

Keil da debug yapıp daha sonara peripherals sekmesinden gpio yu seçip oradan portların durumunu kontrol edebilirsiniz.

satilla

Alıntı yapılan: yamak - 25 Mayıs 2011, 19:52:47
Keil da debug yapıp daha sonara peripherals sekmesinden gpio yu seçip oradan portların durumunu kontrol edebilirsiniz.

dedigniz gibi yaptım ancak orda tümport high olarak görünür
anlacıgım kadarıyla giriş cıcık işlemlerinde hex degeri yazarken kolaylık olsun diye  koymuşlar

herneyse yardımda bulunanalara tşk ederim en yakın zamanda bir board alıp onunla oynasam bir sorunum kalmayacak

yamak

Alıntı Yapdedigniz gibi yaptım ancak orda tümport high olarak görünür
Board alıp denemek en iyisi.MCB1700 ü öneririm. Ama GPIO da tüm portların high gözükmemesi lazım ben de kullanıyorum keil ın o özelliğinini fakat o an portun değeri ne ise onu gösteriyo.