STM32F4 kitleri hakkında

Başlatan Erol YILMAZ, 12 Kasım 2011, 23:46:30

t2

var mı rom gibisi . sipariş veriyorsun para istemiyor. mal geliyor  parayı ödüyorsun. gelmezse para yok.

Murat Mert

Alıntı yapılan: Klein - 13 Kasım 2011, 12:38:56
Hiç şaşırmadım. Konu Arrow Türkiye olunca hiç bir şey şaşırtamaz beni.

Ya bu kadar arrow dan ağzı yanan varken neden uyarmadınız Sn. Arkadaşlar. Sanki suç birazda bizde var o zaman.  :(
mert07

Murat Mert

Alıntı yapılan: t2 - 13 Kasım 2011, 12:46:52
var mı rom gibisi . sipariş veriyorsun para istemiyor. mal geliyor  parayı ödüyorsun. gelmezse para yok.

Sn. T2 galiba en süperi pice devam bir arada atmet furyası olmuştu teğet geçip pice dönüldü. En iyisi mchip.
mert07

t2

Hepsinin yeri ayrı. iyisi kötüsü projeye göre değişir.

Andromeda

Alıntı yapılan: Allegro - 12 Kasım 2011, 23:46:30
Arkadaşlar,

Organize etmeye çalıştığımız ARM kitleri maalesef şu anda sağlanamıyor.

Neden?
ARROW firmasından aldığımız teklife binaen ücretleri topladık
Kit almak istediğimizi bildirdiğimde bir yanlışlık olduğunu ve bu kitleri
6.5$ dan sağlayamayacaklarını bildirdiler.

Bu durumda bu fiyatın ARROW tarafından verildiğini ve bunun üzerine
yaklaşık 200 kişiden ücretin toplandığını söyleyip ısrar etmeme rağmen,
birşey yapamayacaklarını söylediler.

Bu durumda ST firması tarafına konuyu bildirdim fakat onlarda dolaylı yoldan
bize olumsuz cevap veren ST Türkiye ile görüşmemizi isteyip olayı kilitlediler.

Mevcut durumda NXP Türkiye den Celik bey ile görüşüyorum.
17.Kasım.2011 günü yüzyüze görüşüp ne yapacağımızı konuşacağız.

Yani mevcut hareket planının dışına çıkmış durumdayız.
Merak edenler için topladığımız ücret banka hesabımızda aynen duruyor.

Hepinizden, istenmeyen bu durum için biraz sabırlı olmanızı istiyorum.
Arrow dan kiminle konuştunuz...?
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Klein

Alıntı yapılan: mert07 - 13 Kasım 2011, 14:06:17
Ya bu kadar arrow dan ağzı yanan varken neden uyarmadınız Sn. Arkadaşlar. Sanki suç birazda bizde var o zaman.  :(
Arrow ile yaşadığım her hüsran sonrası , beni pek ciddiye almadıklarını düşünmüşümdür. Şimdi görüyorum ki sorun benimle ilgili değilmiş.

-Hasan-

FEHMİ_ASM

Bence kitler gelmeyecekse (belki de daha gelişkin) bir kit alalım.
Hz.Hamza'nın Belinde İki Kılıç Duruyor ! Attığı Her Adım Bir Kalbi Durduruyor ! Ey Hamza ! Gördüğün Hiçbir Şeyden Korkmazsın , Bu Doğru Ama Heybetini Gizli Tut , Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor !  İşte Hz.Ömer ve Hz.Ali , Biri Hattaboğlu , Biri Haydâr-ı Kerrar ! Ve Kolkola Ölümün Ağzına Giriyorlar !  Azrai

syndroms

Madem Arrow firmasından herkes bir nebze nasibini almış, o zaman tepkimizi ortaya koymamız lazım.
Kit siparişi veren vermeyen her picproje mensubu, Arrow firmasına şikayet mail'i yazabilir.
En azından sipariş veren arkadaşların sayısına bakıldığı zaman bile ciddi bir rakam var.
Arrow firması böyle bir tepkiyle karşılaşınca belki tutumunu düzeltebilir...

eistain_54

Sevgili konuyla ilgili yada ilgisiz ama bir şekilde bahsi geçen firmayla ilişki içinde olmuş ve firma tutumundan rahatsız elektronikci büyüklerim,küçüklerim veya yaşıtlarım. Madem sorumsuzca bir davranışla karşılaştık hepimiz üzerimize düşeni yapalım. Bilen kişiler firmanın iletişim adresini yazılması gereken e postanin ıngilizce ve türkçe yada sadece türkçe örneğini bizimle paylaşırlarsa benim gibi daha evvel benzeri hiçbir firmayla alışveriş yapmamış arkadaşlara hem bugün için hemde ilerisi için bir örnek teşkil edecek ve bu olay karşısında sessiz kalmamış olacağız. Bu arada bu iş için öncülük etmiş kişilerin durumdan dolayı üzüntü içinde olduklarını ve pişmanlık duyduklarını düşünerek şunu söylemek isterim ki bu olay için sorumluluk hissiyle hareket edip yanlış kararlar almayın acele de etmeyin. Kendi adıma şunu isterim eğer bu kıt olmayacaksa alınabilecek en uygun kiti benim için belirleyin ve onun teminini saglayalim. Yardımı dokunan herkese teşekkür ediyorum...
Her gün 24 altın verilirken bunun için kime şükredersin ey ademoğlu!?!

Emre005

Her güzel şeylerin önüne bir engel çıkmak zorunda mı diye kızıyorum ama engelleri aşmak için çaba göstermeyincede ortaya güzel şeyler çıkmıyor malesef... :(

mcan

Bunları topluca bir yere şikayet etmek ne kadar işe yarar?

madpic

Arrow'un arrowları gözlerine dursun bu ne yaa :-X
münasebetsizliğe, umursamazlığa bakarmısınız.
neyse serinkanlı olup sonucu bekleyelim
inşallah hayırlı bir sonuç çıkar da bu sıkıntıları unuturuz.
konu ile ilgilenen arkadaşlarında umarım şevki ve hevesi kırılmaz
durmak yok yılmak yok ARM'a devam !!!!!

Mujdat117

bu sadece Arrow'un değil st firmasınında vurdumduymazlığı var.
sonuçta buşekilde bi olayla yaşanmış ve st firmasıyla şikayet
amaçlı mail gönderilmiş ortada bi sorun var tekrar aynı kişlerle
irtibate geçin diyerek ilgilenilmemesi ayrı bi sorumsuzluk.
Görüşmelerden sonuç alamazsak Bu eğitime katılan arkadaşlarla hem Arrowa hemde st firmasına şikayet mailleri atalım dikkatlerini çeker ve çözüm aramaya başlarlar belki.
Ayinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz.Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde

MC_Skywalker

Konu ile ilgilenmekte olan Allegro mesajında NXP ile görüşeceğini belirtmiş biraz sabırlı olalım.

Eğer NXP ile yapılan görüşme olumlu olur ve yolumuz NXP ile devam edersek ST ye mesaj atmak ve durumu bildimek isteyen arkadaşlar ona göre hareket ederler.

Yada biz kendi kartımızı yaptırma yoluna gideriz.