Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

STM32F4 kitleri hakkında

Başlatan Erol YILMAZ, 12 Kasım 2011, 23:46:30

Erol YILMAZ

Arkadaşlar NXP ile olan görüşmeyi bekliyorum açıkçası...

zamzam23

Arrow ne fiyat istiyormuş? kartları biraz pahalı alırız belki ama en azından başladıgımız işi bitirebiliriz ve bu da onlarla yaptıgımız son iş olur.

Okan AKÇA

baştan bu kadar sorun yaratan firmalarla calışmamak lazım ileride bir cok sıkıntı yasarız

Saruman

Ucuz etin yahnisi sıkıntılı oldu biraz,kısmet değilmiş ne yapalım,NXP'ciğimden gelecek yanıta bakalım.

Tlepsh

Değerli arkadaşlar uzun süre PIC mikrodenetleyicilerle uğraştıktan sonra hep ismini duyduğum ARM işlemcilere geçiş için bu kiti başlangıç kabul ettim. Sayın bunalmış üstadın bütün derslerini C donanım şamatalar v.s. iki üç defa okudum ve notlar çıkardım. Gerçi kit kampanyasına yetişememiştim ama adetli alan bir arkadaşımızdan 2 tane aldım ve kitler gelince kendisi gönderecekti. Dünden beri okuduğum gelişmelere çok üzüldüm. Yukarıda yorum yapan arkadaşlara katılmamak elde değil birincisi bu kit olmazsa bile uygun başka bir kit için organizasyon yapıp yolumuza devam etmeliyiz ve ikincisi ST ve Türkiye temsilcisine bu saygısız tutumları için ayrı ayrı tepkimizi bildirmeliyiz diye düşünüyorum. Sonuçta bu site (picproje) ve üyeleri ülkemizde bu konuda ürün geliştirimi yapan büyük bir çoğunluk ve bu anlaşılmaz tavırlar bu markanın ürünlerine negatif bir bakış getirecek en azından ülkemizde yaygın kullanımını  engelleyecektir.

Selam ve saygılarımla...

Mujdat117

size kesinlikle katılıyorum Tlepsh hocam
Allegro hocanın ilgili firmalarla görüşmeleri neticelendiğinde
duruma göre st hem türliye hemde merkez firmalarına şikayet maileri
atarız ve rahatsızlığımızı dile getiriz. Birçok firma ürünlerine kaynak olması açısından hibe kitler dağıtırken St firmasının  böyle bir organizasyonu kayıtsız ve ilgisiz kalmasını anlamıyorum.
Ayinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz.Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde

mihri

Bece Kit almak isteyen herkez ST'ye mail atarsa adamların gözü korkabilir ve kitleri vereblirler. Yüzsüzlük yapmak lazım 200 mesaj giderse birden bişeyler olabilir bence. ST Kontak mailini allegro buraya verirse ortak bir mail ingilizce yazıp gönderebiliriz.
"Eppur si muove!"

-Hasan-

Eğer NXP alırsak bunalmis hocamız ne yapacak? Dersleri ST üzerinden anlatıyor.

syndroms

Katılıyorum bunalmiş' in onca emeğine yazık..

Andromeda

Alıntı yapılan: gerbay - 14 Kasım 2011, 16:44:27
way bee, sanki içime doğmuş;

https://www.picproje.org/index.php/topic,35740.msg255116.html#msg255116

demişim ilgili konuda..
bence gelen teklifi yazılı olarak herkes arrow a göndersin...
yanlış anlama nedir öğrenilmiş olur böylelikle..
aynı zamanda bir çeşit protesto olur..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

pisayisi

ilk sipariş verdiğimizde gördüğümüz fiyat cidden çok uygundu . çünkü st nin distribütorlerinde dahi o fiyatın 3 katı gibi bedellerle satılıyor bu board. Bence bordu değiştirmektense arrowun bize verebileceği minimum fiyatı öğrenelim. Bence verdiğimiz paraları tek adet sipariş verenler hariç değiştirmeden talep ettiğimiz adetin yarısı kadar stm32f4 kit alalım.14 usd gibi rakamlarda bu kit için uygundur,  dünyada st nin doscovery serisinden daha ucuz kit yok üstelik f4 serisinde f1 ler gibi demo işlemci kullanılmamış full hızda çalışıyor 6 kat hız farkı var.
Murat

pcb

Alıntı yapılan: pisayisi - 14 Kasım 2011, 18:53:39
ilk sipariş verdiğimizde gördüğümüz fiyat cidden çok uygundu . çünkü st nin distribütorlerinde dahi o fiyatın 3 katı gibi bedellerle satılıyor bu board. Bence bordu değiştirmektense arrowun bize verebileceği minimum fiyatı öğrenelim. Bence verdiğimiz paraları tek adet sipariş verenler hariç değiştirmeden talep ettiğimiz adetin yarısı kadar stm32f4 kit alalım.14 usd gibi rakamlarda bu kit için uygundur,  dünyada st nin doscovery serisinden daha ucuz kit yok üstelik f4 serisinde f1 ler gibi demo işlemci kullanılmamış full hızda çalışıyor 6 kat hız farkı var.

Arkadaşa katılıyorum , bana göre çok mantıklı

pisayisi

http://www.futureelectronics.com/en/technologies/semiconductors/microcontrollers/32-bit/Pages/3012641-STM32F407VGT6.aspx

bu kitin sadece işlemcisi bile 9usd nin üzerinde üstelik 3 eksen mems ivme sensorleri, mems digital mikrofon, ses giriş, d sınıfı ses kuvvetlendiricisi, ses codec çözücü entegresi  , çift usb debug ve usb otg aynı zamanlı kullanılabilir.bu MP45DT02 mems mikrofonlar bile parekende 4usd nin üstünde fiyatlarla satılıyor mems sensor ise 5usd .üstelik çin malı bir ürün değil baskıdevreside dahil fransada imal ediliyor. kartın artıları fazla varsın fiyatı onların önereceği en alt sınıra çekelim, tek adet alanlar dışında ödemelerde bir değişiklik olmaz. value line serisi işlemci kullanmadıkları için bu kitin fiyatını düşüremezler . Bir yanlış anlaşılma olmuşsada yanlış anlayan da anlatanda bizleriz :) emek harcayanlarda, herkes ucuza alsın gayretinde olup karşı tarafın cidden ucuz vereceğine ikna olarak forumu yönlendirmiştir. sağlık olsuun...
Murat

MC_Skywalker

Yanlış anlaşılma diye birşey olamaz.
Sen büyük bir firmasın. Karşındaki her kim oluyorsa olsun ciddi bir biçimde yaklaşmalı ve ona göre hareket etmelisin.
1,2,3 hatada birşey olmaz ama güngelir öyle bir sıkıntıya düşersinki kimse piyasadaki değer kaybını düzeltemez.
ARROW firmasının buratada yaptığı davranış yanlıştır. ST için birşey söyleyemem onlar satacakları MCU miktarına bakar kararını verir ve seni önemsemez.
Ben tasarımcı olsaydım ve ilerde projelerimde M4 mcu kullanacak olsam terchimi ST harici firmalar yönlendirim.

EK:

Ben bir ara Fernell ile konuşmayı düşündüm. Ama ben Fernel ile drekt çalışmıyorum.
UK ofisinde Türkye operasyonuna bakan temsilcilerden Vildan Hn.(yanlış hatırlyor olabilirm ofiste ki maillerime bakmam gerek) ile görüşülebilir.  Yada Fernel ile çalışan diğer arkadaşlar kendi temsilcileri ile konuşabilir.

Adetli alım yapacağımız için bir fiyat teklifi yapabilir.

Saruman

Arkadaşlar,
Şunu unutmayalım, biz ST nin piyasaya henüz sürdüğü M4 çipleri ve discovery kitinin reklamı için çok iyi bir reklam aracıyız.Düşünsenize, 300-400 tane kit isteniyor,yaklaşık 200 kişi bu kiti kullanma fırsatı buluyor,içlerinden en fazla 5 kişi kit için kodlar yazsa,projeler tasarlasa ,bu ürün için çok şahane bir reklam olur.Bakalım NXP ne diyecek,ondan sonra tekrar ilgileneceğiz bu konuyla.
Ben ilk seferde kiti 11€ + KDV'den ayarlamıştım,ki bu fiyat 20 kit için empanın verdiği fiyattı,300-400 kit için tekrar teklif isteyebilirim ama NXP görüşmesinden sonra karar vereceğiz buna.