STM32F4 kitleri hakkında

Başlatan Erol YILMAZ, 12 Kasım 2011, 23:46:30

Erol YILMAZ

Arkadaşlar,

Organize etmeye çalıştığımız ARM kitleri maalesef şu anda sağlanamıyor.

Neden?
ARROW firmasından aldığımız teklife binaen ücretleri topladık
Kit almak istediğimizi bildirdiğimde bir yanlışlık olduğunu ve bu kitleri
6.5$ dan sağlayamayacaklarını bildirdiler.

Bu durumda bu fiyatın ARROW tarafından verildiğini ve bunun üzerine
yaklaşık 200 kişiden ücretin toplandığını söyleyip ısrar etmeme rağmen,
birşey yapamayacaklarını söylediler.

Bu durumda ST firması tarafına konuyu bildirdim fakat onlarda dolaylı yoldan
bize olumsuz cevap veren ST Türkiye ile görüşmemizi isteyip olayı kilitlediler.

Mevcut durumda NXP Türkiye den Celik bey ile görüşüyorum.
17.Kasım.2011 günü yüzyüze görüşüp ne yapacağımızı konuşacağız.

Yani mevcut hareket planının dışına çıkmış durumdayız.
Merak edenler için topladığımız ücret banka hesabımızda aynen duruyor.

Hepinizden, istenmeyen bu durum için biraz sabırlı olmanızı istiyorum.

Sepiroth

Arrow gibi bir firmadan beklenmeyecek bir davranis.. Sonucta bu adamlar size bir teklif gecti, ve bu teklifin belli bir zaman icin gecerliligi var. Bu surenin disina cikilmamis ise (yani teklif gecersiz sayilmadikca) bize verdikleri bu fiyatlari saglamak zorundalar, kanun boyle diye biliyorum ben.
Either you feel it, or not...

gambit1244

herşey iyi güzel mutlaka çozulur fakat
bunca emege yazık oldu ozellikle bunalmış hocanın emeklerine. daha gecen gün bisürü çıktı alıp tek tek calısma yaptım(bu calışmalar tabiki boşa gitmedi hepimiz birşeyler öğrendik kendimizi geliştirdik)
heran kargocu kapımızı calabilir diye beklerken bunu yeni duymak şahsen biraz üzdü beni
eminim sorun çozülücektir maddi açıdan hiçbirinizden bi şüphem kesinlikle yok sadece hevesimiz kursagıımızda kaldı
audio jak dedik accelerometer dedik heveslendik :D hepimizin sorumlulugunu üstünüze aldınız burda kimsenin size çıkıpta bişey soyleme hakkı yok bi maddi kazanç ugruna girmedik hiçbirimiz bu işe üzerinizde bi baskı varmış gibi hissedip yanlış kararlar vermektense sakin kafayla doğru ve olumlu sonuçlar almanızı umuyorum..
en kısa zamanda netleşir umarım bizde hayallerimizi gerçekleştirmek adına bir aşama daha kaydederiz
saygılar.

birde bu var
http://www.ebay.com/itm/STM32F4-Discovery-ARM-developer-module-/180753645962?pt=BI_Electrical_Equipment_Tools&hash=item2a15c1c18a#ht_500wt_1413

o değil asıl bu var buna anlam veremedim işte :S
http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=cortex-m4&catId=0
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

Saruman

Evet durum biraz canımızı sıkmıyor değil, ARROW firmasının yaptığına bir türlü anlam veremedim, bir plan yapıldı ve bu plandan bize hiç bahsedilmedi, plan da suya düşünce ( sebebi de muamma ) STM32F4 kit temini iptal oldu.Şimdi perşembe günü NXP'den çıkacak sonuca bakacağız.

gambit1244

peki elimizde yazılı bir teklif varmı?
eger varsa başlarına ekşiriz teklifin imzalı olması gerekebilir

peki buna ne diyosunuz öngörülen satış fiyatı 14.90 mış ki bence normal olan fiyat bu
http://www.st.com/internet/com/press_release/p3228.jsp

STMicroelectronics Begins Shipping STM32F4 Fast-Track Design Tool to Distribution Partners

The STM32F4 Discovery Kit is available immediately from ST and its appointed distribution partners throughout North America, Asia-Pacific, EU and EMEA regions including Arrow, Avnet, Digikey, EBV Elektronik, Future Electronics, Mouser Electronics, Premier Farnell and Rutronik Electronic Components. It is supplied in a blister pack at a recommended resale price of $14.90.

buradada ayrıca olayın ekonomik yonü tartışılmış st nin bu kitleri piyasaya sundugunu duyurdugu gün hisselerindeki artıştan falan bahsedilmiş
http://finance.yahoo.com/news/STMicroelectronics-Begins-prnews-3894691679.html?x=0&.v=1
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

Murat Mert

Alıntı yapılan: Sepiroth - 13 Kasım 2011, 00:44:36
Arrow gibi bir firmadan beklenmeyecek bir davranis.. Sonucta bu adamlar size bir teklif gecti, ve bu teklifin belli bir zaman icin gecerliligi var. Bu surenin disina cikilmamis ise (yani teklif gecersiz sayilmadikca) bize verdikleri bu fiyatlari saglamak zorundalar, kanun boyle diye biliyorum ben.

teflif karşılıklı izalanıp teyit edilmeden hiç bir kanuni yükümlülüğü yoktur.
mert07

mdargut

peki şuanda bu kitler için istedikleri fiyat neymiş? öteyandan nxp kitleri bununla aynı sınıftaki kitler mi?

MC_Skywalker

Beklmekten başka yapacak birşey yok. Arrow Türkiyenin yaptığı çok sama bir hareket. 

Aynı kitler alınması düşünülüyor ise Fernell gibi başka bir temsilci ile görüşüle bilirinir. NXP'nin M4 lü (LPC4350) LPCXPRESSO su bu yakınlarda çıkacaktı.

Murat Mert

Sonuç iyi yada kötü bekleyeceğiz.  :(  Süper bir yanlışlık yada hata yapıldı bu durumdanda pic proje ailesi olarak biz zarar gördük.  >:(

Sabır sabır sabır arkadaşlar  :'(
mert07

Seckin ALAN

para pekte muhim değil o yönden güven sorunum sizinle yok. Ama böyle bir düzenbazlığın yapılması hoş değil. Neyse vardır bir hayır diyelim.
Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.. Mevlana

Veli B.

Arrow ile çalışmaktayım ama aklımdam geçen olay, bu konularda yaptıklarının yanlarına kalmayacağını ifade edebilmek için boykot etmek.
Ben ARROW üzerinden geçtiğim ve geçeceğim siparişleri, bu olayda ki tavırları sebebi ile iptal edeceğimi  bildirmek; NXP gibi firmalara, register ettikleri projelerime ait ürünlerin, bu tedarikçi üzerinden alınmayacağını ve başka bir tedarikçiye kaydırılması talebimi iletmek olacak.

Bu forumdan pek çok profesyonelce çalışan arkadaşın ARROW ile çalıştığını biliyorum. Eğer ki topluca bir hareket ve boykot başlatırsak, kitler elimize ulaşmasa da bir daha böyle bir tavır sergilemeden önce düşünmek ve çeki düzen vermek zorunda kalırlar. Microchip konusunda da bu sebeplerle distrubitörlüğü kaybetmişlerdi.

Murat Mert

Alıntı yapılan: gerbay - 13 Kasım 2011, 10:48:57
Ben size ARROW TR nin bize yaptığı olayı anlatayım da bu ARROW ile bir daha iş yaparmısınız yapmazmısınız siz karar verin.. Anlattığım olayın tüm belgeleri ve yazışmaları elimde mevcuttur.

Biz mayıs-haziran ayı civarında  ARROW TR den bir miktar kit siparişi verdik. Fiyat şu kadar euro dediler ve bize euro olarak yatırmamız için hesap numarası verdiler. Biz verdikleri hesaba euro olarak parayı yatırdık ve beklemeye başladık. Şu an sağlayamadıklarını söylediler ve kitlerin tesliminin yılın 42. haftasını bulabileceğini söylediler. Biz de ekim e kadar bekledik bu durumda, 42. hafta da bir telefon ettik ne oldu diye ve telefonumuzdan sonra kitler bize gönderildi ama eksik olarak gönderildi.

Kitlerin neden eksik gönderildiğini sorduğumuzda ne deseler beğenirsiniz. Biz parayı Euro olarak yatırdığımız halde kur farkı dediler. Kitlerin gelmesi 5 aydan daha uzun sürdü ve eksik geldi, biz parayı Euro olarak Arrow un hesabına transfer ettiğimiz halde bize kur farkı var diyerek eksik kit gönderdiler..  Banka dekontlarını vs. ekledik ve bir mail attık bizim parayı euro olarak yatırdığımıza dair ama yine 1 aylık bir süre geçmesine ragmen hiç bir cevap yok..

Arkadaşlar bu Arrow Tr ile iş yapılmaz, yapacak arkadaşları uyarıyorum.. ben aslında STM32F4 kitleri meselesinde bu durumu yazacaktım ama belki sadece bizim başımıza gelen bir olaydır diye yazmadım.. şimdi anlıyorum ki bu Arrow Tr den bir halt olmaz... ararsınız ulaşamazsınz, mail atarsınız cevap gelmez, vs, vs..   Eğer kanser olmak istiyorsanız Arrow Tr ile çalışın..

biz bu anlatttığım olayı Arrow un esas firmasına yazmayı düşünüyoruz. Bakalım ne olacak..

S.A. Demekki tekel yapıp istedikler gibi oynuyorlar. O zaman bu durum sahtekarlığın en ileri daniskası ve yalancılık. Ama bizim de Picproje ailesi olarak bir ağırlığımız olması lazım. Ben biraz daha bekleyip diğer üye olduğum forumlarda bu durumu iletrimk insanlar bu düzensiz insanlar yüzünden zarar görmesin. Bu ne laçkalık ürünlerin kur farkı. Resmen tefecilik olayı. Bizi sindireyimi düşünüyorlar. Eğer yapamacaklardı baştan arkadaşım durum bu demeleri gerekirdi. Benbunu Türk düşmanlığı olarak algıladım bile............ >:(
mert07

kursatsunar

bu şekilde calısan firmalarla iş yapmaya gerek yok

Murat Mert

Alıntı yapılan: mert07 - 13 Kasım 2011, 12:18:43
S.A. Demekki tekel yapıp istedikler gibi oynuyorlar. O zaman bu durum sahtekarlığın en ileri daniskası ve yalancılık. Ama bizim de Picproje ailesi olarak bir ağırlığımız olması lazım. Ben biraz daha bekleyip diğer üye olduğum forumlarda bu durumu iletrimk insanlar bu düzensiz insanlar yüzünden zarar görmesin. Bu ne laçkalık ürünlerin kur farkı. Resmen tefecilik olayı. Bizi sindireyimi düşünüyorlar. Eğer yapamacaklardı baştan arkadaşım durum bu demeleri gerekirdi. Benbunu Türk düşmanlığı olarak algıladım bile............ >:(

Sn. Katana ben yazarken sizde yazmışsınız. Size katılıyorum ben profca çaışıyorum ha arm yaparmıyım o durumda değilim pic kullanıcısıyım Protonla yazıyorum 3 aydırda ccs c ile çalışmalar yapmaktayım çalışma yaparım arm ın abc sini ğrenirim diye bu kite girdim 2 de öğrenci arkadaşa kit verecektim ama haırlısı diyelim. Ama bu duruma ağırlığımız koymamız lazım.
mert07

Klein

Hiç şaşırmadım. Konu Arrow Türkiye olunca hiç bir şey şaşırtamaz beni.