STM32F4 kitleri hakkında

Başlatan Erol YILMAZ, 12 Kasım 2011, 23:46:30

fahri-

Ben 10 adet sipariş etmiştim. 5 adede düşürebilirim.

Mucit23

sanırım 1 ve 2 adet şipariş edenlerde problem olmuyor öyle değilmi?

Erol YILMAZ

Arkadaşlar dağıtım işinde istenen ve gelen adet birbirini tutmadığı için bir formül bulmamız gerekiyordu.
Asıl problemimiz kitlerin bi kısmının 6.5$ dan diğerlerinin de 12.5$ dan gelecek olması...
Forum üyelerimizden KATANA'nın formülü gayet mantıklı ve adil şekilde uyar bize.

Öncelikle her kişiye 1 er tane KİT kesinlikle gönderilecek...

Bunun üzerindeki talebi olan arkadaşlarımız için bu rakam 6.5$ ın üzerinde olması bekleniyor.

Neden ?  Çünkü alım yapılacak 12.5$ kitler var işin içinde, Fiyatı yükselten sebep bu.

Arkadaşlar şimdi tek yapmamız gereken şey:
Kitlerden 1 adedinin üstünü iptal etmek isteyenler bana özel mesajdan bildirmesi.
Değişim yapmak istemeyenlerin hiçbirşey yapmalarına gerek yok.

Ben bu bilgileri SilverCopper ile paylaşıp yeniden bi adet yapılanmasına göre ihtiyaç olan para miktarını
ilgili kişilere Özel mesaj ile göndereceğiz.

Daha sonrasında bu isteklere göre oluşacak fiyata göre tekrar para toplayacağız.
Adetleri düşürmek isteyenler için son gün:
30 Kasım 2011 Çarşamba, Öğle saat: 12:00

tacettin

4 adet sipariş vermiştim biri benim diğerleri de bölümden 3 ayrı arkadaşımın...

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: tacettin - 24 Kasım 2011, 13:54:48
4 adet sipariş vermiştim biri benim diğerleri de bölümden 3 ayrı arkadaşımın...

tmm arkadaşım, bunu bildirmen gerekmiyor bize...
148 kişi bi mesaj atsa gereksiz yere 148 mesaj yapar bu da yaklaşık 10 sayfa...

ErsinErce

katana'nın dediği gibi toplam çıkarılacak fiyattan elde edilecek ortalama fiyat herkes için daha adil olur,
sonuçta hep beraber alınacak ve 1de olsa 10 da olsa kit başına düşen aynı fiyat ödenecekti
kimsenin hakkı yenmemiş olur bu şekilde, bence de bu şekilde fiyat çıkarılmalı

ilk parti ve ikinci partinin dağıtımları tahmini olarak ne zaman olur acaba?
Benim için zaman kısmı biraz önemli =/

Erol YILMAZ

3 zaman içinde gelecek diye görüyorum....

mdargut

tamam bazı arkadaşlar için önemli olabilir, ancak kendi görüşüm üç beş kuruş fazla eksik o kadar da önemli değil. zaten Bunalmış hocam ilk fikri maksimum 50 tl'ye mal olacak bir kit şeklinde ortaya atmıştı.
Bir an önce gelsin artık kitler de hevesimiz kaçmadan birşeyler yapalım artık :)

kasif

1. kitler ilk fiyattan sonraki kitler, maliyet hesabına bölünerek yapılması en doğru olandır,

Aşağıda kaba bir hesap yaptım, hatam varsa düzeltin rakamlar son satıra kadar $ cinsindendir.

Şu anda:
148		kişi
459		kit

7,67		ilk 300 kit için birim bedel + KDV
14,75		300 den sonraki kit için birim bedeli + KDV

152		ilk grup(300) kit bedelinden verilecek fazla kit sayısı
159		300 den sonraki (12,5 $ + KDV den alınacak kit sayısı)
311		1. kitlerden sonra verilecek toplam kit sayısı

1.165,84	ilk grup kitten alınacak 2. ve daha fazla kitler için ilk grup fiyattan toplam hesaplama
2.345,25	300 adetten sonraki fazla istenen kitlerin toplam fiyatı
3.511,09	2. ve daha fazla istenen kitlerin toplam fiyatı
11,29		2. ve daha fazla istenen kitlerin birim fiyatı
3,62		2. ve daha fazla istenen kitlerin ilk kitlerden fiyat farkı
1,85		$ TL kuru
6,70		2. ve daha fazla istenen kitlerin ilk kitlerden fiyat farkı TL

Şeklinde bir hesap çıkıyor, yani 2. ve fazla kit siparişi verenler her ek kit için ayrıca 6,70 TL ek ödeme yapmalı. Kit adedi düştükçe rakamda düşüyor, mesela kit adedi 100 düşer ve 359 olursa fazla kitler için ödenecek rakam 3,66 TL ye düşüyor. Fazla almayı düşündüğünüz her kit birim maliyeti artırıyor. Bu sebeple kenara ayırmak için kit almamak diğer arkadaşlarımızın menfaatinedir.

Diğer taraftan fazla kitlerden vazgeçen arkadaşların geri ödemesi işleri takip eden arkadaşlar için biraz uğraştıracak, hatta eft ücreti sorunu olacaktır, eft ücreti talep etmeyen bir hesabınız varsa çok iyi olur.

yamak

Hocam benim 13 kitte 2 tanesi benimdi ben 1 ini almayabilirim yani ban 12 tane gönderebilirsiniz.

Erol YILMAZ

SilverCopper adetleri alıyorsun değil mi ?

ErsinErce

Alıntı yapılan: Allegro - 24 Kasım 2011, 16:28:17
3 zaman içinde gelecek diye görüyorum....
3 hafta ise gördüğünüz Digikeyden almak zorunda kalacağım.

Vizelerim ve salı günü elimizde olur sözünden dolayı digikey listemi bekletiyordum.

Ciddi bir cevap verebilirseniz, duruma göre siparişi hemen geçmek istiyorum.

Yurtdışında bayramlar başladı, bu ara ürün getirtmek daha fazla zaman alıyor

leblebitozu

Adil olan yedek kit alanların kendi arzuları ile vazgeçerlerse bundan vazgeçmesi ve bunun sonucunda çıkan toplam maliyetin, toplam adede bölünmesidir. 1 ya da 2 adet alanın avantaj yaşaması adalet değildir. Sonuçta alınan tüm kitler sahiplerine gidecek.

yamak

Arkadaşlar ben kit sayısını 12 ye  düşürmüştüm ama bir önceki sayfadaki yazıyı okumamıştım.  Yani kitlerin sayısını 300 e düşürmeye çalışıyoruz sandım. Eğer böyle değilse ben yine 13 adet alayım üstüne ne kadar para gönderilmesi gerekiyosa gönderirim.

muhendisbey

Alıntı yapılan: yamak - 24 Kasım 2011, 20:02:35
Arkadaşlar ben kit sayısını 12 ye  düşürmüştüm ama bir önceki sayfadaki yazıyı okumamıştım.  Yani kitlerin sayısını 300 e düşürmeye çalışıyoruz sandım. Eğer böyle değilse ben yine 13 adet alayım üstüne ne kadar para gönderilmesi gerekiyosa gönderirim.
Yanlis anlamamissin. Eger belli bir sayiyi gecerse gecen miktari pahaliya yani 12 kusur dolara aliyorsun
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.