Asus Dizüstü Bilgisayarlada Batarya Garantiye dahilmi

Başlatan Mucit23, 01 Ocak 2012, 00:46:10

ayhani

Alıntı yapılan: Mucit23 - 01 Haziran 2012, 17:40:00
Pili denedim hicbir sıkıntıyok.

Piliniz hayırlı olsun. Ben uzun süredir ebaydan aldığım pili kullanıyorum ne patladı ne çatladı.

Sanılanın aksine ebay satıcıları bizim esnaflardan çok çok daha güvenlidir. Adam seni memnun etmezse senden gelecek 1 olumsuz yorum onlarca satışına mal olur. Bu sebeple risk almazlar.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

Mucit23

Eveeeet çinden aldığım bataryanında sanırım ömrü doldu.  :D Ama helal olsun orjinalden çok gitti(Eski tecrübelerinde etkisi oldu tabiki)

Gerçi bunda yıpranma fazla yok Yaklaşık %10 yıpranma görünüyor ama her nedense şarj seviyesi %20'nin üstüne çıkmıyor. Orjinal bataryada %90'ın üstünde yıpranma var görünüyor.

Batarya ikonunun üstüne gelince%20 Kullanılabilir(Prize takılı, dolmuyor) diye bir ibare çıkıyor.

Orjinal batarya duruyor. Bi söküp bakayıp belki aynı hücrelerden bulursam değiştiririm.

kantirici

hücreleri bulup değiştirmek çinden yenisini almaktan ucuza geleceğini sanmıyorum.

Mucit23

Yok kalkıpta sıfır hücre alıp değiştirmem. Yeni bataryadan daha pahalıya gelir. Ama yeni bataryada almam artık. Bilgisayarı alalı 4-5 sene oldu. Değiştireceğim zaten bilgisayarı.

Eski batarya zaten ölü. İçini açıp biraz uğraşayım. Eprom vs gibi çipler varmış. Bakalım nedir ne değildir. Belki birşeyler öğreniriz

fatih6761

Ben mi fazla düzgün kullandım bilmiyorum ama...
Diğer Sony Vaio ilgisayarım dört senelik. Pili dibine kadar bitirdiğimde oldu, sürekli şarjda kaldığı da. Yeri geldi bilgisayar neredeyse 80 derece sıcaklığa ulaştı. Bu şartlar altında :) şu an pil %80 civarında. Ve sözünün eri bir biçimde %100 iken 210 dk. idi. Şimdi yaklaşık 100-160dk (kullanıma bağlı) kadar gidiyor. Bazen marka fark ediyor...