$4.99 Stellaris ARM Cortex-M4F LaunchPad

Başlatan fatihinanc, 08 Ağustos 2012, 03:00:59

AsHeS

Alıntı yapılan: muhendisbey - 01 Eylül 2012, 10:55:23
paypal ile 2 tane aldım Türk lirasıyla 18 küsür'e denk geliyor ikisi. ARM'e başlangıç için güzel kite benziyor. STM32F4 biraz daha karmaşık bir kit. Sırf bu yüzden sipariş verdim.
Bunun kitten dışarı çıkan i/o sayısı az değil mi ?

muhendisbey

Az evet. Daha az i/o daha az modül ve daha basit bir kit.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

berat23

matador

Birisine parayı göndersem benim için de bir tane sipariş edebilir mi? paypal hessabım da kredi kartım da yok. Çok makbule geçer.

Firzen

Kararsız...

muhendisbey

Alıntı yapılan: Firzen - 01 Eylül 2012, 13:07:23
Hocam bende iki tane sipariş verdim :D

Mantıklı olan o. Kitin birisi bozulursa birisi sağlam kalmalı. başka bir açıdan bakarsak slave master uygulaması, haberleşme uygulaması denemeleri için hep 2 kit gerekli.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

pisayisi

Kit ucuz cortex m4 çekirdekikli bir işlemci st nin discovery ile kıyaslanırsa diyemiyorum kıyaslanamayacak kadar kötü,

eternet modülü yok
hız st discovery nin yarısından daha düşük
hardware pwm yok bir işlemcide pwm olmaması çöpe at gibi birşey
encoder modülü yok motor kontrol uygulaması yapanlar için olmazsa olmaz

yine de 5 dolar eder ;D
Murat

muhittin_kaplan

İstedik Bakalım Neler Yapabileceğiz..

fractal

stelaris lm4f serisi başka bir işlemcimi? bu çok gelişmiş bir işlemcide...bunda pwm yok o yok bu yok..
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

fatihinanc

PWM var aslında. Motion PWM yokmuş.

Alıntı Yap
Two ARM FiRM-compliant watchdog timers; six 32-bit general-purpose timers (up to twelve 16-bit); twelve 16/32-bit Capture Compare PWM (CCP) pins

Two ARM FiRM-compliant watchdog timers; six wide 64-bit general-purpose timers (up to twelve 32-bit); twelve 32/64-bit Capture Compare PWM (CCP) pins

http://www.ti.com/product/lm4f120h5qr

İşlemcmiz bu arkadaşlar. Altta "Parametrics" kısmında tüm özellikler var. Toplam 43 tane I/O nun tamamı 5v toleranslı I/O imiş mesela...
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

pisayisi

Motion pwm ve encoder modülü yok 12 adet 16/32-bit Capture Compare PWM pini mevcut. st nin cortex m4 discovery kitlerinde motion pwm var , encoder modülü de mevcut.

The Texas Instruments LM4F120H5QR is an ARM Cortex-M4F Processor Core - 80-MHz operation; 100 DMIPS performance - ARM Cortex SysTick Timer - Nested Vectored Interrupt Controller (NVIC) - Embedded Trace Macro and Trace Port - IEEE754-compliant single-precision floating-point unit On-Chip Memory - 256 KB single-cycle Flash memory up to 40 MHz; a prefetch buffer improves performance above 40 MHz - 32 KB single-cycle SRAM - Internal ROM loaded with StellarisWare software: - 2KB EEPROM Advanced Serial Integration - CAN 2.0 A/B controller - USB 2.0 Device - Eight UARTs with IrDA, 9-bit and ISO 7816 support (one UART with modem flow control) - Four I2C modules - Four Synchronous Serial Interface modules (SSI) System Integration - Direct Memory Access Controller (DMA) - System control and clocks including on-chip precision 16-MHz oscillator - Six 32-bit timers (up to twelve 16-bit) - Six wide 64-bit timers (up to twelve 32-bit) - Twelve 16/32-bit Capture Compare PWM pins (CCP) - Twelve 32/64-bit Capture Compare PWM pins (CCP) - Lower-power battery-backed hibernation module - Real-Time Clock in Hibernation module - Two Watchdog Timers - Up to 43 GPIOs, depending on configuration Analog - Two 12-bit Analog-to-Digital Converters (ADC) with 12 analog input channels and a sample rate of one million samples/second - Two analog comparators - 16 digital comparators - On-chip voltage regulator JTAG and ARM Serial Wire Debug (SWD) 64-pin LQFP package Industrial (-40C to 85C) Temperature Range

Murat

diot

2 gün önce bende 2 tane sipariş verdim paypal ile ama nezaman kargoya verecekler bu mereti.  o bellideğil.

muhendisbey

Alıntı yapılan: diot - 10 Eylül 2012, 12:05:19
2 gün önce bende 2 tane sipariş verdim paypal ile ama nezaman kargoya verecekler bu mereti.  o bellideğil.

Benimki yanılmıyorsam geçen hafta kargoya verildi

diot

@muhendisbey

Bende paypal ile sipariş verdim. yalnız paypalda ödeme beklemede gözüküyor şu an neden anlamadım. normalde ödeme yapdemiştim.  ti. storede wait shipping diyor.
sizdede böylemi oldu. ?

pea

25 Eylül'den önce kargolama olmayacak.