$4.99 Stellaris ARM Cortex-M4F LaunchPad

Başlatan fatihinanc, 08 Ağustos 2012, 03:00:59

Ömer KANAR

Çizgi-Tagem'in Texas ile arası iyi...
Yurt dışı ile aynı zamanda Çizgi-Tagem'de de bu ürünü görsek
çok iyi olur..
Bir tek saat, beş vakit namaza abdestle kâfi gelir.

fgokcegoz

Fatih hocam, TI stellaris lerin reklamını iyi yapamadığı için pazarlama konusunda yetersiz kaldı. Bu kit çıkarsa oldukça iyi olur texas için... Birde ti fiyat konusunda biraz sıkıntılı bir firma... Çekirdekleri çok iyi olmasına rağmen, fiyat yüzünden birçok firma ti yı tercih etmiyor. Dolayısıylada st öne geçmiş oluyor...
"Vicdanın ziyası, ulûm-u diniyedir. Aklın nuru, fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder." (Bediüzzaman Said Nursi)

f_machine

hgs

Alıntı yapılan: fgokcegoz - 08 Ağustos 2012, 09:02:31
Fatih hocam, TI stellaris lerin reklamını iyi yapamadığı için pazarlama konusunda yetersiz kaldı. Bu kit çıkarsa oldukça iyi olur texas için... Birde ti fiyat konusunda biraz sıkıntılı bir firma... Çekirdekleri çok iyi olmasına rağmen, fiyat yüzünden birçok firma ti yı tercih etmiyor. Dolayısıylada st öne geçmiş oluyor...

TI reklamı iyi yapıyor. Son istanbul seminerinde katılımcılar neredeyse oturacak yer bulamadı. Ama çipler berbat. Görevli kişileden şu revizyonda şu sorun çözüldü bu revizyonda bu sorun çözüldü laflarını epeyce duyduk. Ve hala pek çok üründe devam eden sorunların çözümüne, yanıt olarak  "sonraki nesil çiplere geçin" önerileri ile gelen bir firma var karşıda...
Sonraki nesil çiplerde sorun olmayacağının garantisi?  yok.

fatihinanc

TI'ın Stellaris'leri aslında Luminary Micro'dan alınma olduğu için biraz sıkıntılı galiba.
Luminary'de iken sorunsuz olan tasarımlara TI mühendisleri tarafından ekleme/çıkarma yapılınca sorunlar ortaya çıkmış. Bildiğim kadarı ile sorunların asıl sebebi bu.

Onun haricinde TI'ın ARM çipleri diğerlerine nazaran oldukça pahalı. Hele yeni CM4 serisinin ST'nin yanına yaklaşır tarafı yok.
Ama TI kalite deyip kullanıyoruz işte :)

Bu kit ise bence çok iyi düşünülmüş bir kit. Özellikle de fiyat olarak. $4.3 e MSP430 LaunchPad'ler su gibi satmıştı. Hem de yeni revizyon LP ler içinde 20 pinli G2553-G2452 ikilisi ile geliyor. Aynı şekilde bu kit üzerinde de CM4 serisi bir çip yerleştirmişler ve yine debugger vs üzerinde olacak. Bu şekilde TI insanları hem CCS'e alıştıracak hem de kendi ARM çiplerine.

Eğer yeni çıkan C2000 LaunchPad'e ve Stellaris LaunchPad'e "Booster Pack" olayı MSP430 LaunchPad gibi tutarsa bence bu iki kit piyasada oldukça iyi tutunur diye düşünüyorum.
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

ArGeMaNiA

Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.

Seckin ALAN

etkinlik yapılacak mı ki ? toplu satın alma için.?
Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.. Mevlana

fatihinanc

23 gün varmış. Bence toplu alım için erken. Zaten muhtemelen ücretsiz kargo ile gönderirler.
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

ArGeMaNiA

Satın alma adımının bir kaçını gerçekleştirdim,
en fazla iki tane alınabiliyor,
kargo ücreti almayacaklar.
Ancak "Promotional price!!" diye bir ifade var.
Fırsatı kaçırmayalım sonra...
Haydi göreyim sizi, vazife-i ubudiyetinizi unutmamak şartıyla öyle çalışınız ki,  rûy-i zemini, her tarafı herbirinize görülen ve her köşesindeki sesleri size işittiren bir bahçeye çeviriniz.

AsHeS

Bu kitin üzerinde ki pinlerden nasıl çıkış alacağız gördüğüm kadarıyla çok az giriş/çıkış var bordun üzerinde.

fractal

lm4f sample istedim.xds 100 siparişide verdim.ama launchpad nerden kimden alıcaz?
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

ArGeMaNiA

fractal

ödemeyi nasıl yapıyoruz.banka kartı denedim olmadı...
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

muhendisbey

paypal ile 2 tane aldım Türk lirasıyla 18 küsür'e denk geliyor ikisi. ARM'e başlangıç için güzel kite benziyor. STM32F4 biraz daha karmaşık bir kit. Sırf bu yüzden sipariş verdim.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.