Böyle zekaları seviyorum. Mercek

Başlatan z, 30 Nisan 2013, 15:48:53

z

http://www.seeedstudio.com/depot/solder-assist-kit-p-1042.html

Smd malzeme lehimlerken büyüteç altında çalışmam gerekiyor. Ancak sürekli önümde duran masa tipi mercekleri sevmiyorum. Pul koleksiyoncularının kullandıkları ayaklı merceklerden kullanıyorum.

Resimde adamlar sorunu ne güzel çözmüşler.

Bende monte edebilirsem cımbıza mercek takacağım. Böylece odak mesafesini ayarlama derdi bitecek. Tek elle hem cımbızı hem de merceği tutmuş olacağım diğer elimde havyaya kalacak.

40 yıl düşünsem bu tasarım aklıma gelmezdi. Halbuki ne kadar basit.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Gökhan BEKEN

Hocam bende bağlamanın üstüne silikonla kültabağı monte edecektim de sigarayı bırakınca iptal ettim projeyi :)
Neyse seviyesizliğin dibine vurdum. Resimdeki güzel çözüm gerçekten.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

Andromeda

Fikir güzel ama büyük merceğin yerini tutmaz.
eninde sonunda masa tipi merceğe ihtiyaç olacak, mesela lehim yaparken.
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

tyildizak

Alıntı yapılan: meftun - 30 Nisan 2013, 16:04:21
Hocam bende bağlamanın üstüne silikonla kültabağı monte edecektim de sigarayı bırakınca iptal ettim projeyi :)
Neyse seviyesizliğin dibine vurdum. Resimdeki güzel çözüm gerçekten.

Gitarda bilinen bir çözüm var bunun için:

tabi kötü sonuçlara da yol açabiliyor dikkat etmek lazım :)

Maxim

bana sorarsanız lehim için masa tipi mercek yada o resimdeki pens mercek işe yaramaz
yaramaz derken pratik değil.

en güzeli gözlük tipinde olanlar
bendekinin resmini eklerim birazdan, mükemmel ama birazcık pahalıya almıştım.

mercek degisebiliyor ve yukari dogru kaldirilabiliyor birde led aydinlatmasi var.

Maxim

amerika ici bir magazadan siparis vermistim ama fiyati ne hatirlamiyorum.
30-40$ civarlariydi.
ebayda kaliteli birsey bulamamistim.

mistek

Alıntı yapılan: Maxim - 30 Nisan 2013, 23:57:22
amerika ici bir magazadan siparis vermistim ama fiyati ne hatirlamiyorum.
30-40$ civarlariydi.
ebayda kaliteli birsey bulamamistim.

Böyle bir ürüne ulaşmak için hangi anahtar kelimeleri kullanarak arama yapmalıyım?
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Andromeda

Elektronikçide görmüştüm bir tane ve denemiştim son derece rahatsız ediciydi.
çünkü; kapalı bir kask gözlük karışımı birşey düşünün, hapishane gibi..
ama Maxim in paylaştığı kullanılabilir veya doktorların kullandığı alın aynası gibi birşey daha rahat olabilir
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

vedo35

Ben eski fotograf makinalarindan ve kameralardan sokulme lenslerden kullaniyorum capi yaklasik 5-6 cm. Kenarlarina iki tane beyaz led, buton pili ve butonu silikonla monte ettim. Smd isleri icin oldukca ideal. Cunku o fasulyeden masa tipi ve el mercekleri en fazla 2-4 kez buyutuyor ve bu smd isleri icin  yetersiz bir buyukluk. Hele birazda goz probleminiz varsa :)  Ayrica hareketli bir kucuk kolu havyanin isitici kismina  monte edip lensi buna sabitlerseniz olur.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

muhittin_kaplan

t2

Az önce istedim posta ile .  500x kısmı gerçek midir acaba?

5.0MP 500X Digital Usb Microscope Video microscope camera pen
http://www.aliexpress.com/item/TOP-SELLER-Real-500X-5-0MP-Digital-Usb-Microscope-Video-microscope-camera-pen-Free-shipping/630520977.html

z

Bu mikroskopları lehimlerken kullanabiliyormuyuz?

Mikroskopla kart arasındaki mesafe havya kullanımına müsaitmi?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

muhittin_kaplan

Bir müddet sonra alışıyorsunuz. karta bile bakmadan Ekrandan Doğrudan Hallediyorsunuz işi. Mesafe Yetiyor hocam. zaten 20x yetiyor artıyor.