Electronist Fuarı (26-29 Eylül 2013)

Başlatan ferdem, 28 Eylül 2013, 14:04:29

ferdem

Merhaba arkadaşlar, benim de az önce haberim oldu, yarın katılmayı düşünüyorum.
Katılım ücretsiz, online davetiye doldurup çıktı almak yeterli.
Güzel bir fuara benziyor, fuarı bilen-yorumu olan arkadaş var mı? Aşağıda kısa bir bilgi var:

Sergilenecek Ürün ve Hizmetler

Yarı İletkenler
    Elektromekanik Komponentler (Bileşenler) ve Konnektör Teknolojileri
    Gömülü Sistemler
    Göstergeler
    Sensörler ve Mikrosistemler
    Güç Kaynakları
    PCB ve Diğer Açık Panolar
    Pasif Komponentler
    Ed / Eda Test ve Ölçümleme
    Montajlama ve Alt Sistemleri
    Araçlar, Gereçler ve Teknolojik Mobilya
    Bilgilendirme ve Danışma Hizmetleri
    Endüstriyel Otomasyon Sistemleri
    Akıllı Kartlar
    Karma Teknolojileri ve Tanı Sistemleri
    İnternet Teknolojisi ve Donanım Tasarımı
    Mikro Gereçler ve Mikro Teknoloji
Yer: İstanbul Fuar Merkezi
Ziyaret Saatleri: 10.00-18.00
Detaylı bilgi ve davetiye için: http://www.electronistfuari.com/
Biraz geç kaldık, neyse ki yarın var(!)
Selamlar.

Düzenleme: Yer, zaman bilgisi.

yldzelektronik

Resimlerini bekliyorum.Ben gidemiyorum ne yazık ki.Umarım resim çekme şansın olur?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

Firzen

Ben fuara katılmıştım hatta yarışmacı olarak katıldım sergi kısmı çok güzel ama yarışma kısmı hakkında ise küfür bile edebilirim...
Kararsız...

kantirici

Alıntı yapılan: Firzen - 28 Eylül 2013, 14:28:09
Ben fuara katılmıştım hatta yarışmacı olarak katıldım sergi kısmı çok güzel ama yarışma kısmı hakkında ise küfür bile edebilirim...

Bu fuarları marmara fuar yapıyor ve farklı üniversitelerden sabit jüri üyeleri var. Bende yarışmalardan  birine katıldım ve pişman oldum.

Firzen

Alıntı yapılan: kantirici - 28 Eylül 2013, 15:21:32
Bu fuarları marmara fuar yapıyor ve farklı üniversitelerden sabit jüri üyeleri var. Bende yarışmalardan  birine katıldım ve pişman oldum.
Size bir resim atayım ve dereceye giren ve 1. olan projeyi göstereyim :

bu resimdekiler katılanlar;
Şimdi size dereceye girenleri açıklıyorum...
1-Led'li Trafik Tescil Plakası
2-Türkiye'mi Led'ler İle Öğreniyorum
3-Üç Düzlemde Yerleştirilmiş Led'ler İle Üç-Boyutlu Billboard

evet içler acısı... Çünkü bir tane Yüksek Lisans Abimiz BAP porejesi kazanmış yurtdışından çağrılmış abimiz destek almadı...
N. Mehmet Varal Faruk Özel:
Fe3o4 Manyetik Kolloidal Nano-Parçacık Katkılanmış Organik Led'lerde Lüminesans Verimliliğinin Artışı

Bu proje ile %85'lere varan artışlar gözlemlemiş sonuçları ve değerlendirmeleri çıkarmıştı. Ama bizim prfesör yönetim kurulumuz böyle birşeyin iyi olmadığını kanaatine varacak ki LEDler ile Türkiyeyi tanımak daha mantıklı geldi nasıl birşey olduğunu anlatayım Türkiye haritasına LED döşemiş ve butonlarla basıyor bu sayede Öğrenciler daha iyi anlıyormuş. 1. olan ekip kendisi bile şaşırdı nasıl yani diye :) Çünkü bildiğimiz plakaya ışık ile yapacaklarmış. İşin garip tarafı jüri bunun yasak olduğunu böyle birşeyin hasardan ziyade insanların etkileceğini söyledi. Ama aynı jüri bu ekibi 1.seçti.

Şimdi klasik jüri üylerine gelecek olursak isimlerini vermekten hiç çekinmiyorum :

BİLİM KURULU (Soyadına göre alfabetik olarak)
Prof. Dr. Sermin ONAYGİL A.T.M.K. Başkanı / İTÜ Enerji Enstitüsü
Prof. Dr. Süleyman ÖZÇELİK Gazi Üniversitesi Fotonik Uygulama ve Araştırma Merkezi
Yrd. Doç. Dr. Canan PERDAHÇI Kocaeli Üniversitesi Elektrik Müh. Bölümü
Doç. Dr. Canan VARLIKLI Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü
Prof. Dr. Rengin ÜNVER A.T.M.K. Başkan Yrd. / YTÜ Mimarlık Fak. Mimarlık Bölümü

SANAYİ KURULU (Soyadına göre alfabetik olarak)
Dr. Engin AYÇİÇEK Elektrikport Web Portalı
Feridun BAYRAM Genel Müdür / Marmara Tanıtım Fuarcılık
Reşit GÖĞÜŞ Yönetim Kurulu Başkanı/ Pelsan Aydınlatma
Emre GÜNEŞ PLD Türkiye
Dr. Gülşah YAMAN UZUNOĞLU Tübitak Ume

Yurtdışında yaptığınız bilimle bizim ülkemizde ise yaş sınırınız vasıtasıyla anaç ruhun etkisiyle dereeye girersiniz. Teşekkürler Bilim Kurulu Teşekkürler Güzel TÜRKİYEM...
Kararsız...

kantirici

Bende aynı jüriden muzdarip oldum değerlendirme kriterlerinden dolayı. Bilimsellikten, uygulanabilirlikten, yenilikten uzak kalmış olacaklar ki böyle projelere derece verebiliyorlar. Geçen yıl sözde proje yarışmasında dereceye giren 2 projenin pratik hiçbir çalışması yoktu. Bu da yetmezmiş gibi birinci olan projenin LED'ler ile ilgilenen herkesin bildiği bir özelliğini, kaynak olarak gösterdikleri dökümandan birebir çeviri olarak yapıp buda yetmezmiş gibi sunumda dökümandaki görselleri birebir gösterip birincilik aldılar.
Fakat burada dikkatleri çeken bir şey bu iki projenin de bilindik üniversite öğrenciler olmasıydı.

Eğer ilerde bu yazıyı okuyup da LED yarışmasına katılacak olan varsa hiç boşuna uğraşmasın. 

Firzen

Alıntı yapılan: kantirici - 28 Eylül 2013, 17:46:36
Bende aynı jüriden muzdarip oldum. Bilimsellikten, uygulanabilirlikten, yenilikten uzak kalmış olacaklar ki böyle projelere derece verebiliyorlar. Geçen yıl sözde proje yarışmasında dereceye giren 2 projenin pratik hiçbir çalışması yoktu. Bu da yetmezmiş gibi birinci olan projenin LED'ler ile ilgilenen herkesin bildiği bir özelliğini, kaynak olarak gösterdikleri dökümandan birebir çeviri olarak yapıp buda yetmezmiş gibi sunumda dökümandaki görselleri birebir gösterip birincilik aldılar.
Fakat burada dikkatleri çeken bir şey bu iki projenin de bilindik üniversite öğrenciler olmasıydı.

Eğer ilerde bu yazıyı okuyup da LED yarışmasına katılacak olan varsa hiç boşuna uğraşmasın.
Hocam ben seneye katılacağım size tavsiyem sizinde katılmanız çünkü bu sefer işler biraz değişik olacak emin olun şimdiden ekip olarak güzel bir fikrimiz var hem uygulanabilir açısından hemde jüri için.
Ben en çok birinci ve ikinci olan ekiplerin ticari boyut açısından ne yapacaklarını merak ediyorum... Seneye bunu mutlaka söyleyeceğim ve peşlerindeyim zaten sözde bilimsellik ve sanayi açısından düşünün o profesörlerin
Kararsız...

kantirici

Ben daha yarışmaya katılmadan önce bu jürinin namını duymuştum. Hatta bana boşuna uğraşmada demişlerdi katılmadan önce. Sonuçlardan sonra bende aynen senin gibi seneye katılağım dedim fakat şimdi iyiki uğraşmamışım dedim.

Firzen

Hayırlısı be hocam bu sefer farklı bir sunum ile karşılarına çıkacağım görüşeceğiz bu sefer onlarla bakalım...
Kararsız...

mcn

Dün fuara gittim, içler acısı, kimse kusura bakmasın ama hiçbişey yok...

Allah tan çinli bir kaç firma bir iki buton micro usb falan numune verdilerde boşu boşuna gitmemiş olduk.

Ben çok yakın olduğum için uğradım. Başka yerlerden sakın kalkıp da gelmeyin.
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

mistek

Bende dün gittim. Geçen sene daha kalabalıktı diyebilirim. Çekik gözlüler daha çok ilgi göstermiş.  Giriş ücreti olarakta davetiyesiz olanlar için 20tl istiyorlar birde.

En azından Semih Saygıner'in bilardo gösterisini izledik :)
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

mcn

Giriş ücretini atlatmak için tavsiye, tüm fuarlar için geçerli.

1- Android ya da iphone telefonumuzdan fuarın sitesine giriyoruz.
2-Online ücretsiz fuar formunu dolduruyoruz.
3-Anında size pdf olarak fuar kimliğinizi indiriyor telefona.
4-O kimlikteki barkodu turnikelerin ordaki görevliye direk telefon üzerinden okutuyoruz ve geçiyoruz.

bu kadar  ;D

mistek

Alıntı yapılan: mcn - 29 Eylül 2013, 15:47:07
Giriş ücretini atlatmak için tavsiye, tüm fuarlar için geçerli.

1- Android ya da iphone telefonumuzdan fuarın sitesine giriyoruz.
2-Online ücretsiz fuar formunu dolduruyoruz.
3-Anında size pdf olarak fuar kimliğinizi indiriyor telefona.
4-O kimlikteki barkodu turnikelerin ordaki görevliye direk telefon üzerinden okutuyoruz ve geçiyoruz.

bu kadar  ;D

Ücret ödemedik ama ücretli olması bana çok saçma geldi. Madem ücretsiz bir seçenek var al herkesi. Aman aman bi kalabalık olsa eyvallah.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

mcn

Katılıyorum hocam, hatta bir süre ordaki görevli ile bu konuyu tartıştık. en kalabalık olmasını beklediğim saatte öyleydiyse en fazla bir yıl daha yapılır tahminim bu fuar.

ferdem

Evet, ben de ilk defa gittim, tahmin ettiğimden daha sönük bir fuarmış. Fotoğraf isteyen arkadaşların hatrına birkaç fotoğraf çektim:
Mikroskoplar, dizgi aleti ve hidrojen arabası.
4shared malum parola: www.picproje.org
http://www.4shared.com/all-images/wPP_aKTY/electronist_fuar.html