Mühendis çalışma masası

Başlatan salih18200, 25 Haziran 2015, 12:34:16

z

Niye gülüyorsun? Müşteriye hava atılmaz mı böyle?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

omereliusuk

ona değil metni baştan sona okuyunca güzel olmuş.
cuk diye oturmuş. ona güldüm.
beğen tuşu olsa beğenecektim kısacası.
yoksa gayet güzel olmuş.
basit bir üçgen ama masaya en azındanartık klavyeyi belli bir açıyla kullanmak zorunda kalmıyorsunuz. hareketlilik katmış.
içe doğru köşeleri ben de sevmem.
ya oval olmalı yahut da sizin yaptığınız gibi olmalı.

z

Ufacık tahta parçası çok şeyi değiştirdi.

LCD ekranlı bilgisayarın klavyesini kullanırken kolumun altına çok güzel destek oldu.
Tüplü monitöre ait bilgisayarın klavyesini masanın kenarına çekebildiğim için monitör ile klavye arasında büyükçe boşluk oluştu ve artık bu alana proje kartımı koyabilrim.

@bocek

Verdiğin linke bakınca ne kadar tertipli ve düzenli olduğumu anladım.

http://www.business-opportunities.biz/2014/11/16/40-home-offices-that-are-messier-than-yours/

engerex

@z üstad. Senin masa onlar kadar olmasa da 3-5 bos sigara paketi göze carpiyor. :)

Mucit23

@z çok dağınıksın. Ben öyle bir ortamda hiç rahat çalışamazdım.

Buda benim atölye :)

z

İyide senin masada şu an iş yokki. Ben de masamdaki işleri kaldırırsam masam kız gibi olur.

Karamel

Hadi

Benim masa:

1. Çalışmadığım zaman:

2. Çalıştığım zaman:

Mucit23

Hocam işten ziyade gereksiz malzemeleri ortadan kaldırmak lazım.  Mesela deney kartıyla kodla vs çalışıyorken ortada gereksiz kablo vs olmamalı.  Bunlar benim dikkatimi çok dağıtıyor.  Mesela boş sigara paketleri buna örnek.  :) Herneyse  boşverin gitsin :)

z

TA7R

Z hocanın çalışma odasını görünce moralim biraz düzelmişti ve hatta kendi kendime "oğlum bak işte ,elektronikçi çalışma odası böyle kendini boşuna karışıklıkla suçlama" diye de teselli etmiştim. Ardından Mucit23 hocanın çalışma odası geldi , yine moralim bozuk !

OG

Alıntı yapılan: mufitsozen - 25 Haziran 2015, 14:14:07
sayin @Melih1802'nin verdigi google linkindeki ureticiler ile temasa gecerek resimdeki gibi bir duzenek kurabilirsiniz.

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

cook seneler once biz kendimiz buna benzer bir kucuk elektronik calisma odasi hazirlamistik.

temel kriterlerimiz:

- bir suru priz,
- bir suru raf (kat kat)
- bir suru cekmece (buyuk hacimli ve yakin mesefade
- masa arkalari ve yanlari alet, elektrink eleman kart vb dusmesin diye 10 cmlik bir cikinti ile korunmali.
- lehim, havya ucu vb dusunce zarar gormeyecek, cabuk silinip temizlenebilen bir yuzey.
- kartlarinizi yaptiginiz standard boylarda rayli kucuk dolaplar (prototip, arizali vb kartlari saklamak icin)
vs vs idi

ama siz zaten bunlarin hepsini biliyorsunuzdur, bende tereciye tere satar gibi oldum :)

ama ne ve nasil yaparsaniz yapin kisa bir sure sonra sonuc asagidaki gibi olacak  ;D
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

İşi baştan alacaksanız bu öneriyi tamamlamadan oturmayın derim.

Koltuğunuz ise her an ayağa kalkabileceğini kolaylaştıran bir tip olmalı. Ve tabi tekerlekli. Bazen kalkıp bir yere uzanmaya bile gücünüz kalmayacak kadar yoruluyorsunuz, o zaman koltuk kurtarıcı oluyor.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

ayhani

Alıntı yapılan: Mucit23 - 25 Haziran 2015, 19:54:07
@z çok dağınıksın. Ben öyle bir ortamda hiç rahat çalışamazdım.

Buda benim atölye :)

Kadınlar altın günü öncesi dağınık evi toplar ya. Sizin ki sanki bunun gibi olmuş. Çalışılan masa kesinlikle böyle olmaz. Siz sanki dağınıklık dayanılmaz bir boyuta ulaştığında, "yeter lan "deyip masayı toplayıp, sonra fotoğrafını çekmiş gibisiniz.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

pea

@z
Hocam size Logitech K810 gibi bir klavye öneriyorum. Tek tuşla 3 cihaz arasında geçiş yapabiliyor. Masadan bir klavyeyi kaldırmış olursunuz.
Çoğu bluetooth klavyede var bu geçiş özelliği. Ufak boyut ve kablosuz kullanım büyük kolaylık sağlıyor.