Mühendis çalışma masası

Başlatan salih18200, 25 Haziran 2015, 12:34:16

irdal

Alıntı yapılan: Mucit23 - 25 Haziran 2015, 19:54:07
@z çok dağınıksın. Ben öyle bir ortamda hiç rahat çalışamazdım.

Buda benim atölye :)

Hocam maşallah bu ne titizlik. Tam bende bir sorun var diye düşünürken, z hocanın foto imdadıma yetişti.

Mucit23

Alıntı yapılan: ayhani - 25 Haziran 2015, 22:53:24
Kadınlar altın günü öncesi dağınık evi toplar ya. Sizin ki sanki bunun gibi olmuş. Çalışılan masa kesinlikle böyle olmaz. Siz sanki dağınıklık dayanılmaz bir boyuta ulaştığında, "yeter lan "deyip masayı toplayıp, sonra fotoğrafını çekmiş gibisiniz.

Yok valla asla öyle değil  :) Normalde bir işle uğraşıyorsam o iş yarım kalmadığı sürece odayı dağınık halde bırakıp çıkmam.  Herşeyin yer var zaten. Herşey yerli yerinde olmalı. 

Tabiki fotoyu çekerken bilgisayar dışında herhangi bir işle uğraşmıyordum. Masanın temiz olmasının sebebi bu
Fotoğraf için herhangi bir toplama vs yapmadım.  Sadece aydınlatmaların tümünü açtım okadar.

Bu arada z nin atölyesinin dağınık olmasına bakmayin. Ben ona hak veriyorum aslında. Okadar malzeme ıvır zıvır ile baş etmek istiflemek kolay değil.  Benim atolyeye bakmayın görünen tarafta 3-5 kutu direnç kondansator diyot vs var. Benimde arka tarafta kutular dolusu hurda elektronik kart kablo vs var. Malzeme lazim oldukça kullanıyorum. Düzenli elektronik sarf malzemeler ile baş etmek kolay. Asıl zor olan bu tür hurda elektronik kart bozuk elektronik cihazlar ve diğer hurda malzemeleri düzgün bir şekilde saklamak.. Resimlerden gördüğüm kadarıyla z nin atölyesinde çoğu malzeme bu türden. 

z

Benim fazla malzemem yok hocam. Genelde eski tasarımlar, hurdalar. Fakat mekanik parçalarım çok. Mekanik elektronik gibi değil. Aluminyum lamalar profiller, demir kütükler, miller, vidalar vs vs....

Ortalığı pisleten ise sigara külünden ziyade metal talaşı ve bu talaşı çıkartan makinelerden ufalanan zerreler. Breyz, taş, freze, testere vs. Yanda marangoz atelyem var. Haliyle ordan da bir ton toz kalkıyor. Aynı ortamda bazen elektrod kaynağı da yapınca ortamı temiz tutmak imkansız.

Son bir senedir silikon kalıplama işine ve tabanca ile boyama işine de girdim. Zemindeki lekeler silikon ve boya işlerinden kaynaklanıyor. Onları da çok pratik temizleyemiyorsunuz. İllaki tiner vs kimyasallar gerekiyor.

Yıllarca evin bir odasında çalıştım.  Şimdi ortalığı istediğim gibi kirletebileceğim çalışma alanım var ve ortalığın batması umurumda değil. Sağolsun hanımımın da umrunda değil. Aslında o da bu işten çok memnun en azından artık yaşam alanımız benim yüzümden kirlenmiyor.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

HeCToR

Bülent Hocam İş hayatına nasıl başladınız neler yaptınız neler ürettiniz nasıl para kazandınız azlamı yetindiniz çoklamı yetindiniz :D Yıllarca bu kadar çok çalışmanızın karşılığını alabildinizmi Merak ettim Açıkçası  ;D
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

Burak B

"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

HeCToR

Başka Monitor Yokmuydu Burak Hocam  ;D ;D

Burak B

Hepsi başka PC ye ve cihaza bağlı :) Geliştirme ortamları farklı olduğu için. Aslında görünmeyen sanal v.s. olanlarda var. Onlar fotoda yok.

TA7R

Düzen konusunda kimse moralini bozmasın !
[img=http://s6.postimg.cc/hjm9zem71/20150625_230502.jpg]http://

HeCToR

@burak Hocam Tam Anlamıyla ne işle meşguldunuz :D

Burak B

baran123

bocek

Şuradaki masalar bir fikir verebilir.
http://www.custom-products.com/Industrial.nsf/get/Product-WORKBENCHES-CANTILEVER+TECH+BENCHES

Benim şu hoşuma gitti.

@z hocam anında çalmışlar sizin üçgen masa köşesi fikrini :)
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

yldzelektronik

@Burak BAYRAK  Kullandığın leptobu merak ettim.Marka model nedir?_
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

Burak B

mufitsozen

Alıntı yapılan: Burak BAYRAK - 26 Haziran 2015, 01:27:29
Bu benim geçici home ofis :)

Yakalandin! INSANLARI KANDIRMA! DOGRU DEGIL! Masayi toplamissin. Ben 4 tablet biliyorum!  :P
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.