Ynt: milli motor yazılımı

Başlatan t600, 29 Eylül 2015, 11:18:45

t600

mesaj birleştirme:: 29 Eylül 2015, 11:20:16

Arkadaşlar . ekteki fotolar benim atölyeme aid. cnc tornalarım vb . herşey var . küçük bir araba aldım , motorunu söktüm , enjeksiyon takıyorum ve motor yazılımı yapacağım . Çok zevkli bir iş .

sovalye

Csd baliginda birsey yazmadim kismet bunaymis.
Hocam, ciddi olarak mi yaziyorsunuz? Birinin ikinci hesabi da insalari guldurmek mi istiyor anlamadim.
Niye baslik boyle niye basic kutsamasi(csd basligi) var anlayamiyorum. C++ a olu teknoloji derken niye icten yanmali motor a heves ediyorsunuz? Tabiki yapin ama milli yazisi nedir?

t600

Çünkü birinin telefonu kapalı iken çalmış diyorlar net te . O günden sonra böyle oldum .

z

Dünyadaki motorların çok büyük kısmı zaten millidir.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

CoşkuN

Alıntı yapılan: z - 29 Eylül 2015, 11:57:37

Krank milli motorlar kullanılıyormuş arabalarda doğru mu?

mufitsozen

Alıntı yapılan: t600 - 29 Eylül 2015, 11:18:45

mesaj birleştirme:: 29 Eylül 2015, 11:20:16

Arkadaşlar . ekteki fotolar benim atölyeme aid. cnc tornalarım vb . herşey var . küçük bir araba aldım , motorunu söktüm , enjeksiyon takıyorum ve motor yazılımı yapacağım . Çok zevkli bir iş .

Hazir VW iflasa gidiyor, havayi kirletmeyen bir dizel ateslemeli motor yapin, koseyi donun.

Memleketinde adi duyulsun.
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

Salih

Alıntı yapılan: z - 29 Eylül 2015, 11:57:37

Espriyi yeni anladım. @z sen çok yaşa. :)

t600

ilk foto benim motorun krank mili , en son foto dakileri hurdadan aldım 100 tl tuttu  , enjektör , ateşleme bobini , yakıt pompası , bir devre kartı tasarlıyacağım , bol mosfetli :) , distribitöre encoder yapıyorum , pot uda gaz teline bağlıyacağım

X-Fi

Alıntı yapılan: mufitsozen - 29 Eylül 2015, 13:23:58
Hazir VW iflasa gidiyor, havayi kirletmeyen bir dizel ateslemeli motor yapin, koseyi donun.

Memleketinde adi duyulsun.

Mufit hocam öyle diyorsunuzda VW'den istifa eden CEO ya şu anda Türkiye'den iş teklifi yağıyordur.

Bizde ağaçmış, çevreymiş, emisyonmuş pek ciddiye almaz aldırış etmezler :)
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

CoşkuN

Alıntı yapılan: t600 - 29 Eylül 2015, 13:32:43
ilk foto benim motorun krank mili , en son foto dakileri hurdadan aldım 100 tl tuttu  , enjektör , ateşleme bobini , yakıt pompası , bir devre kartı tasarlıyacağım , bol mosfetli :) , distribitöre encoder yapıyorum , pot uda gaz teline bağlıyacağım
Çalışmaları paylaşırsanız biz de takip edebiliriz.

t600

ok . Şu anki durum . fsm650 aldım , hava soğutmalı , dün motoru indirdim , bugün toplayacağım , şimdi  1000 tl ye motor şanzuman buldum , onu sipariş edecem , bu çalışmayı onun üzerinde yapacağım , ayrıca şanzumana hub motor akuple etmeyi düşünüyorum .Bu video çok iyi , ömrüm olursa yapacam işallah
https://www.youtube.com/watch?v=ey1ydiGNLDg

boreas

@t600 ne olur kusura bakmayın da  Kurtlar Vadisi kuzey ırak gibi işletim sistemini millileştirme ile başlayan macera milli motor ile devam ediyor :) İyiler daima üçler, üçüncü bölümde ne yi milli yapmayı planlıyorsunuz var mı bir spoiler?

t600

daha önce milli işlemci projesi var , yani 3 oldu :) .

mihri

Bu motorlar artık eski teknoloji yerli mucit yapmış, çalışınca oluyor.

https://www.youtube.com/watch?v=mHW6b1aFPfU
"Eppur si muove!"