pic kit k150 chipleri bozarmı

Başlatan sifirzero, 31 Ekim 2015, 22:56:45

sifirzero

pic kit 150 chip programlama kart chipleri bozarmı.
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

t2

Dahili osc aktif  ve mclr iptal ise bazı picler bozulmuş gibi oluyor. Ne okunuyor ne de silinebiliyor.
Örnek 16F628A.

Bu durum genelde, basit kopya progrsmlayicilarda oluyor. Kilitlenen pic. Orijinal programlayici ile silinebiliyor.
"Vpp before Vdd" özelliği gerekli. Yani programlama gerilimi, beslenmeden önce verilecek. Programlayici bu gerilimleri açıp kapatabilecek. Orijinal pickit2 veya pickit3 bu işi yapar.  kaliteli kopyası da .

sifirzero

Ne yapmamiz gerekiyor kardesim kactane pic im gitti ole yardimci olurmusun
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

baran123

Pickit2 veya PicKit3 alman gerekiyor.Bunlar çok iyi programlayıcılar.
Orjinalleri pahalı dersen klon alabilirsin.
Fakat klonun da iyisini bulman gerek :)

sifirzero

Ustam bu elimdekini nasil kullanirsam sorun cikmaz

RaMu

k150nin üzerindeki pici sök, gerisini çöpe at,
pickit2 al.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

sifirzero

Brener diyorlar o nasil.bakayim pickit 2 pickit3 e de

RaMu

Dönüp dolaşıp geleceğin yer pickit2.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

sifirzero

Ustam yapacak birsey yokmu k150 icin yol gostrirmisiniz

mesaj birleştirme:: 01 Kasım 2015, 06:32:36

Pickit2 nin fiyati ne kadar ustam

Maxim

bir çok kopya-clon pickit2 var
google da pickit2 yazarak fiyatlara ulaşabilirsiniz.

yapmanız gereken şey
ya orjinal pickit2 almak
yada VOLTAJ KONTROLÜ yapabilen bir kopya pickit2 almak.

yoksa bazı durumlarda sorun yaşayabilirsiniz.
şunu sorabilirsiniz almadan önce
ben işlemci beslemesini 4 volt olarak ayarlayabilirmiyim? yada 3.8 volt yada 4.35 volt?
bu voltajı ayarlayabiliyorsun demektir, orjinal ürün öyle.

ama çoğu kopyalar ya 5 volt sabit verir yada 3.3 volt ve 5volt bir jumperı vardır.

sifirzero

Ustalarim net birsey diyemiyorsunuz microchipin sitesinden mi alcaz

RaMu

Ben expkits den aldım,
(öğrenciyken 20 tane almıştık.)
Senelerdir neredeyse problemsiz kullanıyorum.
@Maxim in bahsettiği Vdd ayarlama yoktur,
sadece 3.3V 5V seçeneği var.

sifirzero

t2

Voltaj ayari var mı ki?
"Vpp before vdd" olucek mi?

Maxim

t2 hocam
voltaj ayarı çalışıyorsa, o asıl sıkıntı olan vpp before vdd olayını zaten yapabiliyor demektir
2 saat o olayı açıklamak yerine öyle yazayım dedim hem böylesi daha garanti oluyor.

kısacası voltaj ayarı yapabiliyorsan sıkıntı yok.

voltaj ayarı sağda microchip yazısının altında