Etkinlik: Picproje 3 boyutlu yazıcı yapımı

Başlatan muhendisbey, 04 Haziran 2016, 12:06:33

yolcu27

Peki yolluyorum eftyi açıklama kısmına yolcu27 yazarım sonra buradan özel mesaj ile adresi yazarım teşekkürler şimdiden

mesaj birleştirme:: 14 Temmuz 2016, 16:03:48

Alıntı yapılan: CORTEX - 14 Temmuz 2016, 15:26:45
Evet 50TL

ücreti yolladım kontrol edebilirsiniz

HeCToR

Evet arkadaşlar hesaba geçen ödemeler
@aydınD 1 slim
@yolcu27 1 slim
@EMP_Otto 1 slim
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

MC_Skywalker

Tamperli cam bulan oldumu. Benim aramlarımda google amca bana hep 1m2 lik sonuçlar getirdi.

yolcu27

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 14 Temmuz 2016, 18:27:32
Tamperli cam bulan oldumu. Benim aramlarımda google amca bana hep 1m2 lik sonuçlar getirdi.

o konuda ben yerel camcılardan alma taraftarıyım kargoda kırılma ihtimaline karşı. gerçi daha önce temperli cam almadım bulabilir miyim bilmiyorum gaziantep te

aydınD

Cam i ne için kullanacağız.
Ölçüleri veya özelliği nedir.

z

Kaliteli aynalar temperli camdan yapılıyor diye biliyorum. 4 mm  aynaları bir araştırın.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

muhendisbey

Alıntı yapılan: aydınD - 14 Temmuz 2016, 18:59:55
Cam i ne için kullanacağız.
Ölçüleri veya özelliği nedir.

Cam borosilikat cam. Bildiğiniz deney tüplerinin malzemesinden. Aliexpresste rahatlıkla bulabilirsiniz. Ancak mk3 aldıysanız tablayı cama ihtiyacınız yok. Başta belirtmiştim.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

cerdemir

4mm ayna 80 derecede çatlama patlama yapmiyor.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- cemal

yolcu27

Alıntı yapılan: muhendisbey - 14 Temmuz 2016, 19:19:15
Cam borosilikat cam. Bildiğiniz deney tüplerinin malzemesinden. Aliexpresste rahatlıkla bulabilirsiniz. Ancak mk3 aldıysanız tablayı cama ihtiyacınız yok. Başta belirtmiştim.

evet mk3 aldım  ben ozaman cam işini es geçeyim şmdilik.

birde şu sitede çok güzel robot modelleri var heyecanlandırdı beni .

http://www.thingiverse.com/explore/popular/models/model-robots/page:2

:o :o

MC_Skywalker

yolcu27

Bugün de 6 kalem parça geldi.  Lcd modül ve ntc kalmış sadece gelemeyen sanırım

aydınD

Hocam
Ortalama kaç günde geldi.
Bizim siparişler hala taşıma durumunda yazıyor.

yolcu27

Alıntı yapılan: aydınD - 14 Temmuz 2016, 21:26:04
Hocam
Ortalama kaç günde geldi.
Bizim siparişler hala taşıma durumunda yazıyor.

siparişleri verdiğim gün link şeklinde tek tek koymmustum önceki sayfalarda bulabilirsiniz bir göz atın derim. hatırlamıyorum ama 1 ay olmadı sanırım yada tam 1 ay olmuştur. 14 günde gelen parça bile oldu.

önümüzdeki günlerde şu somun civata pul vida setini oluşturayım. milleride sanırım dün bahsi geçen siteden vereceğim. sadece çerçeve kalıyor. güç kaynağınıda hallettik

mesaj birleştirme:: 14 Temmuz 2016, 22:05:38

arkadşlar mil siparişi için gator3d.com u tercih edeceğim fakat bu 4cm fazla olayı kafamı karıştırdı. hangi ölçüyü 4 cm fazla söyleyelim. birde hazır extruder  aldım farkedermi bu 4cm fazlalık . bileyim ona göre sabah ödemesini yapacağım

muhendisbey

İlk mesajımdaki düzenleme süresi galiba geçmiş. Bundan dolayı buraya yazacağım.

Gijonlar

M5 320mm (2 adet)
M8 205mm (4 adet)
M10 370mm (2 adet)- Eğer extruder kafasını dışarı park etmek istiyorsanız, limit switch kullanmayacaksanız 40mm kadar uzun alabilirsiniz. Almasanız da olur.

Gijonları çapak durumlarına karşı bir miktar uzun alabilirsiniz. Gijonları uzun almanız yazıcı yapmanıza engel teşkil etmemektedir. Sadece somunlardan dışarı taşarlar hepsi bu.

İndüksiyonlu Mil
Tamamı 8mm çapında olmak üzere
340mm (2 adet) (Gijonu kaç mm uzun aldıysanız üzerine eklemelisiniz.)
370mm (2 adet)
320mm (2 adet)

İndüksiyonlu milleri kesinlikle uzun yada kısa almayınız. Millerin uçlarında çapak kalmadığından emin olunuz aksi takdirse aldığınız lineer rulmanları takarken bilyelerini dağıtabilir ve rulmanları bozabilirsiniz. Bu millerin üzerine yapışılı demir tozu, çapak kesinlikle olmamalıdır. Eğer üzerinde kir varsa millerinizi çok hızlı olarak suyunu emdirerek kurutmak şartıyla (su üzerinde kurumamalıdır) sabunlu su ile yıkayıp ardından yağlamalısınız. Bu milleri yağlamada gres yağı kullanmalısınız.

Extruder alan arkadaşlar dikkat:
Gijon kestirmeniz gerekmemektedir. M5 70mm civata alırsanız işinizi görür.
Bastırma rulmanını sabitlemek için 8mm çapında yani M8 Civata kullanabilir veya indüksiyonlu milden ufak bir parça kullanabilirsiniz. Çok kritik bir konumda olmadığı için belki ortasından kalem bile geçirebilir fazlasını kesebilirsiniz.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

MC_Skywalker

ben milleri montaj pdf'indeki gibi kestirdim

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 13 Temmuz 2016, 14:44:59
2x410mm, 2x380mm, 2x322mm şeklinde verdiğim linkten spariş verdim. bakalım nasıl