125 mmlik Anot Display hakkında?

Başlatan mustafacan, 05 Ocak 2006, 11:25:25

mustafacan

Arkadaşlar elimde 125 mmlik anot displatlar var. Normalde 100 mmlikleri 7,8 volt ve biraz üstlerinde çalıştırıyordum. Ancak bu 125mmlik displayları 12 Voltla dahi çalıştıramadım. Üst voltaflarıda vermeye çekindim. Bu konuda bilgisi olan varmı?
125 mmlik displaylar kaç Volt ile çalışıyor!?
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

OG

LM317 ile 20mA-25mA lik bir akım kaynağı oluşturarak korkmadan deneyebilirsiniz.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

bmutlu

Displeyin kataloğunu bulman gerekir .Bright led in bu modellerinde seri olarak 10 adet led bağlı noktada 2 paralel daha sonta seri virgül de de 4 seri bağlı .Diüer bir başka modelinde ise bir segmentte 30 led var 10 tane seri 3 adet paralel bağlı nokta ve virgülde ise iki seri 3 paralel toplam 6 adet led virgül de 6 adet led kullanılmış..

elektro_ery

[/URL]

otm

bu displayin segmentlerindeki ledler seri bağlanmış olabilir.bende yüksek bir dirençle (1k gibi) 30 v civarında bir gerilim ver.0 dan itibaren artan bir gerilim ver

timpati

seri koruma direnci en güzel çözüm, katılıyorum (bacak bağlantılarında hata yapıp yapmadığını da anlayabilirsin böylece, korkmadan).
why mr. anderson, why ?

mustafacan

Teklifler ve tavsiyeler için teşekkürler. birazdan denemeye başlıyorum. Sonuçtan szide haberdar edeceğim.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!