10000 Volt Elektroliz

Başlatan birgitay, 13 Haziran 2022, 06:58:53

birgitay

Gümüş yada Altın telden angstorm cihazı yapmak istiyorum.. Eht trafosu ile trafo uçlarını yakınlaştırdığımda çok yüksek akım çekiyor.. Bu nedenle sağlıklı bir ark işlemi olmuyor... Video daki gibi 10000volt neon lamba ateşleyici devresi kurmam gerekiyor yada 10000volt 100ma bir trafo sardırayım diyorum ama oda ağır olur. Bu işlemi en sağlıklı nasıl yapabiliriz? https://www.youtube.com/watch?v=3xO4WYZZH2U

remzi

Alıntı yapılan: birgitay - 13 Haziran 2022, 06:58:53Gümüş yada Altın telden angstorm cihazı yapmak istiyorum.. Eht trafosu ile trafo uçlarını yakınlaştırdığımda çok yüksek akım çekiyor.. Bu nedenle sağlıklı bir ark işlemi olmuyor... Video daki gibi 10000volt neon lamba ateşleyici devresi kurmam gerekiyor yada 10000volt 100ma bir trafo sardırayım diyorum ama oda ağır olur. Bu işlemi en sağlıklı nasıl yapabiliriz? https://www.youtube.com/watch?v=3xO4WYZZH2U
Bu cihaz ne işe yaıyor?

birgitay

Tıbbı alanda kullanılır altın ve gümüş ark ile eritmek için. Maddenin 4. hali.

remzi

Altın ve gümüşü mü eritiyorsunuz? yoksa altın veya gümüş ile başka bir şeyi mi eritiyorsunuz?

ismail kaya

10kv 100ma (1000W) AC mi olacak DC mi?

ismail kaya

Sizin videosunu yolladığınız kişi analog neon trafo kullanmış, siz EHT trafo ile denemişsiniz içinde diyot olduğu için sıkıntı çıkmış. Neon trafolar AC çıkış veriyor.

birgitay

Alıntı yapılan: ismail kaya - 13 Haziran 2022, 12:22:44Sizin videosunu yolladığınız kişi analog neon trafo kullanmış, siz EHT trafo ile denemişsiniz içinde diyot olduğu için sıkıntı çıkmış. Neon trafolar AC çıkış veriyor.
Trafo dc de çalışmaz ki ? Eht trafosuda zaten yüksek frekans ile çalışyıor 15khz de pwm yaparak.. Neon lamba trafosu değil ayrıca ufak bir kit var oda modül halinde onuyapmam lazım.

ismail kaya

EHT trafolarının çıkışında diyot bulunuyor o yüzden sıkıntı çıkmış olabilir dedim.

ismail kaya

10000V NEON videodaki Neon trafonun linki
altında aşağıdaki gibi açıklama yapılmış.

-----Neontransformator 10.000 Volt / 100mA Artikelnummer: SBN63HT LxBxH = 362x140x132mm Gewicht: 17,40 Kg Strom / Leistung: 4,78A / 489 Watt

serkan_48

Benim bildiğim bu işler düşük voltaj düşük akımla yapılıyor. Voltaj veya akım büyüdükçe gümüşten kopan parçaların boyutları büyüyor diye biliyorum. Bence istenen kalite için voltaj ve akımın düşük olması gerekiyor.
Saygılarımla ben Serkan www.iklimlendirmesogutma.com

muhendisbey

Alıntı yapılan: birgitay - 13 Haziran 2022, 09:57:08Tıbbı alanda kullanılır altın ve gümüş ark ile eritmek için. Maddenin 4. hali.

Maddenin 4. hali? Benim bildiğim 4. hal plazma. Plazma o kadar sıcaktır ki sadece manyetik alanda yükselterek tutabilirsiniz. Böyle bir sistemle zaten ulaşamazsınız.

Daha önce tartıştığımız konuya benzettim. Gümüş teli suda bu şekilde elektrikle eritip içmek... Metal zehirlenmesine neden olur. Böyle işlere kalkışmamanızı şiddetle tavsiye ederim.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

birgitay

Alıntı yapılan: muhendisbey - 14 Haziran 2022, 19:53:22Maddenin 4. hali? Benim bildiğim 4. hal plazma. Plazma o kadar sıcaktır ki sadece manyetik alanda yükselterek tutabilirsiniz. Böyle bir sistemle zaten ulaşamazsınız.

Daha önce tartıştığımız konuya benzettim. Gümüş teli suda bu şekilde elektrikle eritip içmek... Metal zehirlenmesine neden olur. Böyle işlere kalkışmamanızı şiddetle tavsiye ederim.
Bu işin labaratuvar kısmını bilmiyorsunuz kulaktan duyma bilgiyle olmuyor. Suyun içinde Orp değerini ölçüyoruz..  '' Oxidation Reduction Potentia '' düşük olması gerekiyor. Yani gümüş suyu 1 sarımsaktan 300 kat daha antibiyotik özelliğine sahip ayrıca gümüş şu angstorm sayesinde içilmeyecek , dezenfekte olarak kullanılcak. Bizim sadece ark ile eritmemiz gerekiyor.

ismail kaya

Dezenfekte işlemi için Plasma Activated Water (PAW) kullanablirsiniz.

muhendisbey

Alıntı yapılan: birgitay - 14 Haziran 2022, 21:05:59labaratuvar kısmını bilmiyorsunuz

Bence yüz yüze tanımadığınız insanlar hakkında bu kadar önyargılı olmayın.

Antibiyotik ayrıdır, antiseptik ayrıdır. Önce bu ikisinin farkını öğrenerek işe başlayın.
Ark ile eritmiyorsunuz ark ile gümüş nano patikülleri ve gümüş iyonları üretiyorsunuz.

Bu olayı iyi araştırın. Bu da ozon gazı soluma gibi aşırı miktarda abartılmış bir şehir efsanesidir ki o da zararlıdır. Gümüş iyonlarını havaya saçarak solutmak doğru bir dezenfektasyon metodu değildir.

İnanmadınız mı?
Buyrun size kaliteli bir dergiden makale sunayım.
https://www.mdpi.com/2079-4991/7/12/441
Böbreklerde, karaciğerde birikimini gördünüz mü? DNA hasarı verdiğini gördünüz mü?

Lütfen her duyduğunuza, her gördüğünüze inanmayın.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

birgitay

Hım yüzyüze konuşunca ne olacak abaca merak ettim :D Ne kadar deney yaptınız ? Ne kadar ölçüm denediniz  ?Yazıyor bir yerlerde diyerek o konunun doğruluğunu nerden biliyorsunuz  ? Birsürü kaynaklarda bile hatta yoğurt yaparken bile gümüş para koyarlardı ve yoğurtun kesilmesine sebep oluyordu. GÜmüş Suyu bir günlük olay değil , hatta eskilerden beri gümüş dişler ve altın dişler kullananlar kolera ve veba hastalığına yakalanmıyorlardı... Gümüş ile ilgili mekaleler yetmez.. Birde ark ile gümüşten partikül koparılacağını biliyoruz bunu bu şekilde anlayacağını bilmiyordum ama yanılmışım.. Bu konuda ancak testler yaparak buyur evet şu kişide vücutta metal birikimi olmuştur diye söylemen lazım. En son corona olduğumda kan testi yaptılar özellikle doktora sordum kesinlikle  metal zehirlenmesi olmadığını söylediler.. Ayrıca gümüş suyu günde  40mg. ve 18 ppm Tam içilme değeri. Yüksek ppm lerde sorun belki olabilir bunu dinle bence : Ayrıca gümüş suyu içilince mavi adama dönüşür diye idaalarda dönüyor :D Bunada inanabilirsin ... Bu konu benim için kapanmıştır..